Україна виходить з Оттавської конвенції: Верховна Рада підтримала використання протипіхотних мін для оборони

Верховна Рада ухвалила рішення про припинення дії для України Оттавської конвенції про заборону протипіхотних мін. Закон підтримали 299 народних депутатів. Слідом за цим президент Володимир Зеленський підписав документ і наголосив: це рішення — частина системного курсу на зміцнення оборони України.
«Завдяки крокам щодо використання тих чи інших видів зброї, зокрема протипіхотних мін, зможемо досягти щонайменше паритету в силах і засобах, які необхідні для захисту від російської агресії», — наголосив президент.
Рішення ухвалене на тлі повномасштабної війни, у якій Росія, не будучи учасником конвенції, масово застосовує заборонену зброю проти українських військових і цивільних. Як пояснили у Міністерстві закордонних справ, з 2005 року Україна сумлінно виконувала положення Оттавської конвенції. Але після агресії РФ, яка розпочалась у 2014 році та переросла у повномасштабне вторгнення, рівень загроз радикально змінився.
«Це рішення — про виживання та збереження України як суверенної, незалежної та вільної держави», — підкреслили у МЗС.
Разом з цим Зеленський підписав іще два важливі документи:
- Закон про множинне громадянство, що об’єднає мільйони українців по всьому світу;
- Ратифікацію угоди про створення Спеціального трибуналу, який притягне керівництво Росії до відповідальності за агресію проти України.
Кожне з цих рішень — стратегічне. Вони покликані зміцнити оборону, забезпечити справедливість і підтримати єдність нації.
Цей крок — не про наступ, а про оборону. Україна не порушує міжнародного права — вона бореться за життя своїх громадян.