Україна отримає екстрену підтримку від кіберекспертів ЄС у разі масштабних атак: новий рівень цифрової безпеки та інтеграції з Європою

Михайло Федоров, віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністр цифрової трансформації України, підписав зміни до Угоди про участь України в програмі ЄС «Цифрова Європа» (2021–2027). З боку Європейської комісії документ підписав Роберто Віола, генеральний директор директорату «Коннект».
Це відкриває Україні доступ до Резерву кібербезпеки ЄС — ключового елементу Акта про кіберсолідарність ЄС, спрямованого на зміцнення цифрової безпеки в умовах зростаючих кіберзагроз.
Що змінюється для України:
- У разі масштабної кібератаки на державні системи, критичну інфраструктуру чи цифрові сервіси, Україна отримає миттєву допомогу від сертифікованих європейських фахівців.
- Експерти ЄС зможуть оперативно втрутитися, локалізувати загрозу, захистити інформацію та відновити стабільну роботу систем.
- Це суттєво підвищить кіберстійкість країни та забезпечить цифрову безпеку мільйонів громадян.
«Це ще один реальний крок до цифрової інтеграції з Європою та посилення кібербезпеки України. Війна триває і в кіберпросторі, тож нам потрібні сильні партнери та швидка допомога у разі загроз. Дякую ЄС за довіру та системну підтримку», — наголосив Михайло Федоров.
Чому це важливо:
- Кожна атака — загроза державності, енергосистем, медицини, банків, логістики.
- Співпраця з ЄС — гарантія оперативної відповіді на виклики кіберпростору.
- Резерв кібербезпеки — інструмент стримування і стабільності в умовах війни.
Україна зміцнює свій цифровий фронт — із підтримкою Європи та на користь кожного українця.