США продовжили виняток із санкцій на російську нафту до травня — попри попередні заяви Мінфіну

1 Shares
0
0
1

Міністерство фінансів США продовжило дію винятку із санкцій щодо російської нафти ще на один місяць — до 16 травня. Відповідний документ з’явився на сайті Міністерство фінансів США пізно ввечері у п’ятницю.

Рішення викликало резонанс, оскільки ще кількома днями раніше глава відомства Скотт Бессент публічно заявляв, що нових послаблень санкцій проти Росії не передбачається.

Що саме передбачає виняток

Йдеться про продовження дозволу для іноземних держав купувати російську нафту, яка вже була завантажена на танкери та перебувала в морі на момент запровадження обмежень.

Цей механізм вперше запровадили місяць тому на тлі загострення ситуації довкола Ірану. Попередній термін дії винятку завершився 11 квітня, однак тепер його подовжено до 16 травня.

Експерти не виключають, що у разі потреби цей дозвіл може бути продовжений і надалі.

Чому рішення оголосили у п’ятницю ввечері

У політичній практиці Вашингтона подібні рішення часто публікують саме наприкінці робочого тижня. Це пояснюють прагненням зменшити суспільний резонанс, оскільки у вихідні медіа та аудиторія менш активно реагують на новини.

Такий підхід застосовували різні адміністрації США — як за часів Дональд Трамп, так і Джо Байден.

Очікувана критика

Після попередніх заяв міністра фінансів рішення про продовження винятку може викликати критику як у медіа, так і серед законодавців у Конгресі США.

Раніше представники обох партій висловлювалися проти послаблення санкцій щодо Росії на тлі її повномасштабної війни проти України.

Очікується, що найближчим часом Скотт Бессент надасть додаткові пояснення щодо зміни позиції та причин продовження винятку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються дані ваших коментарів.

Вам також може сподобатися