Now Reading
Президент Швейцарії проти конфіскації активів РФ на користь України, бо це суперечить праву на власність

Президент Швейцарії проти конфіскації активів РФ на користь України, бо це суперечить праву на власність

Голова Федеральної ради Швейцарії Ігнаціо Кассіс у вівторок виступив проти конфіскації російських активів, що потрапили під санкції, оскільки це, на його думку, суперечить основоположному для демократій праву власності.

Про це повідомляє The Guardian.

“Право власності, право на власність є основоположним правом, правом людини”, – сказав Кассіс у Лугано, де завершилася дводенна конференція з відбудови України, додавши, що такі права можуть порушуватися лише за наявності законних підстав.

“Потрібно впевнитися, що громадяни мають захист від влади держави. Ось що ми називаємо ліберальними демократіями”, – зазначив президент Швейцарії.

See Also

Кассіс водночас зазначив, що закон дозволяє заморожувати активи для уточнення їхньої власності й перевірки їхнього зв’язку з війною або іншим злочином, але закликав дотримуватися принципу пропорційності.

“Маємо приділити найбільш важливу увагу основоположному праву людей, оскільки зараз ми можемо ухвалити рішення, яке є ідеальним для ситуації в Україні, але створимо можливість для ухвалення таких же рішень в інших ситуаціях, і дамо забагато влади державі, забравши її в громадянина”, – додав він.

Прокоментуй!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються дані ваших коментарів.

Scroll To Top