Now Reading
Понад 145 тисяч військових пенсіонерів призовного віку не служать у війську: уряд планує перегляд пенсійних пільг

Понад 145 тисяч військових пенсіонерів призовного віку не служать у війську: уряд планує перегляд пенсійних пільг

В Україні понад 145 тис. військових пенсіонерів призовного віку не проходять службу

В Україні понад 145 тисяч чоловіків призовного віку, які отримують військову пенсію, не служать у війську, хоча є працездатними, не мають інвалідності та могли б бути мобілізовані. Про це свідчать дані Міністерства соціальної політики.

Загалом в Україні налічується 635,8 тис. військових і силовиків, які отримують пенсію за вислугу років. Середній вік виходу на пенсію становить 51 рік, а згідно з чинним законом про спецпенсії, кадрові військові можуть вийти на пенсію вже у 45 років, маючи 25 років вислуги.

Ці норми формувалися задовго до повномасштабного вторгнення, і вони не враховують участь у бойових діях. Закон передбачає привілейоване пенсійне забезпечення за посадовою ознакою, а не за фактом оборони держави.

У результаті, мобілізовані українці, які сьогодні воюють поруч із кадровими військовими, не мають таких самих пенсійних пільг. Їхнє єдине право – зменшення пенсійного віку на 5 років.

Уряд ініціює перегляд підходів

В уряді розглядають можливість переформатування пенсійної системи для військових. Зокрема, акцент зміщується на те, що статус учасника бойових дій (УБД) має надавати право на пільги, а не лише формальний досвід служби чи посада.

See Also
нові інвестиції та виробництво навіть під час війни

Цей крок може стати важливим кроком до справедливості та визнання ролі мобілізованих громадян, які ризикують життям на передовій, але залишаються поза межами преференцій чинної системи.

Суть змін у двох словах: Пільги – тим, хто воює, а не просто носив форму.
Реформа військових пенсій – це не лише про справедливість, а й про мотивацію і повагу до тих, хто боронить Україну.

Прокоментуй!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються дані ваших коментарів.

Scroll To Top