НАБУ і САП викрили схему розкрадання коштів на закупівлях дронів і РЕБ для ЗСУ. Серед підозрюваних — нардеп, ексголова ОДА, командир НГУ. Сума “відкатів” — понад 1 млн доларів.

Корупція на дронах і РЕБ: НАБУ викрило масштабну схему з 1 мільйоном доларів “відкатів” — шість підозрюваних, серед них нардеп і ексголова ОДА

0 Shares
0
0
0

Системна корупція на тлі війни:
НАБУ і САП викрили масштабну організовану злочинну групу, яка налагодила механізм розкрадання державних коштів, призначених для закупівлі FPV-дронів та засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ) для ЗСУ. У справі шість підозрюваних, серед них народний депутат, колишній очільник ОДА, військові посадовці та представники приватного виробника БПЛА.

Хто підозрюється:

  • колишній голова Луганської ОДА,
  • народний депутат України,
  • начальник міської ВА,
  • командир частини НГУ,
  • бенефіціар виробника БПЛА,
  • директорка цього ж підприємства.

Що з’ясувало слідство:

  • Закупівлі РЕБ і дронів проводилися за завищеними цінами. До 30% від вартості контрактів відходило у вигляді хабарів.
  • Угода на майже 10 млн грн за FPV-дрони передбачала «відкат» у понад 80 тис. доларів.
  • Учасники схеми блокували мобілізацію, фіктивно влаштовуючи людей на “броньовані” посади у виробника БПЛА.

Кримінальні кваліфікації:

Злочини кваліфіковано за кількома статтями, зокрема розтрата майна, одержання хабарів, перешкоджання законній діяльності ЗСУ. Нардепу загрожує арешт з альтернативою застави у 30 млн грн.

Важливо:
Усі підозрювані вважаються невинуватими, поки їх провину не буде доведено у суді відповідно до Конституції України (ст. 62).

0 Shares
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються дані ваших коментарів.

Вам також може сподобатися