У Києві протестують проти скасування нового українського правопису

blank

Близько 50 людей протестують проти рішення Окружного адміністративного суду, який 28 січня 2021 скасував новий український правопис.

Про це пише «Укрінформ».

Під будівлею суду люди зібрались з плакатами: «проєкт: правопису-2019 бути!», «нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову (Ліна Костенко)». Серед учасників акції – викладачі університетів, студенти. Всі вони прийшли відстояти право користуватися новою правописною системою.

See Also
blank

Нагадаємо, згідно з новою редакцією українського правопису, правильно вживати слова такі як: «етер», «анатема», «членкиня», «хімієтерапія», «пів Києва», «мітологія», «Атени» (замість Афіни), «павза» (замість «пауза») та ін.

1 коментар
  • Мітингувальники правильно роблять. Я спочатку думала, що Юлія Пиргас просто хоче прославитися за будь-яку ціну, тому виступає проти того, щоб у назві “День Соборності України” слово “Соборності” писати з малої літери та не вживати фемінітиви, уникання яких є російською традицією!!!
    Однак виявилося, що та дівчина є сестрою дружини Дмитра Ільченка, який був адвокатом вбивці Катерини Гандзюк.
    А ще Юлія Пиргас говорила, що їй не подобається слово “тотоапарат”! Але такої лексеми і немає!!! Згідно з правописом грецька літера “тета” може передаватися українською буквою “т”. А якщо слово “фото” перекласти грецькою, воно починатиметься на літеру “фі”.
    P. S. Ганьба такій громадянці, яка не боїться демонструвати своє невігластво та паплюжити мову заради того, щоб посприяти здійсненню підступних планів безпринципного родича!!!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll To Top