КСУ залишив Тупицького на посаді голови суду

blank

Конституційний суд України сьогодні провів засідання, на якому розглянув указ президента Володимира Зеленського про відсторонення від посади голови суду Олександра Тупицького.

Про це повідомляє пресслужба КСУ в середу, 30 грудня.

Судді прийшли до висновку, що Тупицький повинен продовжувати виконувати свої службові обов’язки, а президент вийшов за межі своїх конституційних повноважень і порушив приписи ст.1, 6, 8, 19, 106, 147, 149, 153 Конституції України.

«Отже, з конституційно-правової точки зору указ президента України «Про відсторонення від посади судді Конституційного суду України »від 29 грудня 2020 року №607/2020 є юридично нікчемним і не може підлягати виконанню, оскільки він виданий президентом України з перевищенням його конституційних повноважень, суперечить конституційним принципам організації державної влади в Україні, конституційним принципам діяльності Конституційного суду України, посягає на конституційно-правовий статус судді Конституційного суду України», – йдеться в заяві.

В КСУ вважають, що указ Зеленського фактично є протиправним втручанням в діяльність судді Конституційного суду, перешкодою виконанню ним своїх службових обов’язків, що тягне за собою юридичну відповідальність.

«Виходячи з цього, суддя Конституційного суду України А. Тупицький зобов’язаний продовжувати виконувати свої службові обов’язки відповідно до Конституції України і законом України Про Конституційний суд України, а президент України – негайно скасувати свій указ 607 від 29 грудня 2020 року», – додали в суді.

Прокоментуй!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll To Top