У Флоренції встановлять пам’ятник Тарасу Шевченку

blank

В італійському місті-музеї Флоренція з’явиться пам’ятник українському поету Тарасу Шевченку. Його облаштують на місці старого фонтану. Про це в Facebook повідомив Сергій Боярчуков, керуючий партнер компанії «Алексєєв, Боярчуков і партнери».

Для установки пам’ятника вибрали Флоренцію, оскільки це — місто-побратим Києва. Кілька років тому посол Італії в Україні Фабріціо Романо попросив допомогти встановити в Києві пам’ятник Данте Аліг’єрі, який Флоренція передала в дар місту. Мер Києва Віталій Кличко і міжпарламентська група зі зв’язків з Італією вирішили встановити пам’ятник на Володимирській гірці. Пам’ятник Тарасу Шевченку став подарунком у відповідь італійському місту.

«Все почалося з установки пам’ятника Данте Аліг’єрі. Тоді наша компанія виступила меценатом цього проекту в рамках діяльності у сфері корпоративної соціальної відповідальності. Ми проспонсорували установку пам’ятника в Києві та облагороджування території навколо нього. Ми ставилися до цього як до гарного проекту, і нам хотілося допомогти італійцям встановити пам’ятник, прикрасивши й облагородивши тим самим наше місто. Коли ж прийшла ідея у відповідь подарувати пам’ятник Тараса Шевченка Флоренції, вона здалася мені неймовірно органічною »,

розповів Боярчуков


За його словами, головною складністю в організації установки пам’ятника стало те, що вся територія Флоренції, зокрема її центр, знаходиться під охороною ЮНЕСКО. Тому там практично неможливо нічого встановити.

Юристи з’ясували, що території приватних домоволодінь не належать до територій що охороняє ЮНЕСКО, і підібрали три підходящі для пам’ятника локації. У підсумку, для установки пам’ятника Шевченку вибрали бібліотеку Облате. Пам’ятник буде розташовуватися у дворі бібліотеки, в самому серці Флоренції.

Як зазначає народний депутат України та голова групи з міжпарламентських зв’язків з Італією Сергій Алексєєв, автором монумента став Олег Пінчук.

See Also
blank

«Автором монумента ми запросили стати відомого українського скульптора Олега Пінчука, який з радістю погодився нам допомогти, в результаті чого з’явився великий і красивий бронзовий монумент Тараса Шевченка»,

розповів Алексєєв.

За його словами, пам’ятник вже повністю готовий. Його урочисте відкриття запланували на 9 березня 2021 року.

Прокоментуй!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll To Top