Now Reading
МЗС підтримало Stopfake після скандалу із «Забороною», заявивши про намагання Росії підірвати репутацію фактчекерів

МЗС підтримало Stopfake після скандалу із «Забороною», заявивши про намагання Росії підірвати репутацію фактчекерів

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що його відомство спостерігає координовані, системні спроби Росії підірвати репутацію українських фактчекерів, зокрема, організації Stopfake.

«StopFake очевидно заважає Росії як країні, яка є найбільшою у світі машиною зі створення і поширення фейків», — заявив дипломат.

Раніше у StopFake заявляли про кібератаки на їхній сайт з боку РФ, а також про погрози, які надходять звідти

StopFake — інтернет-проєкт, який із 2014-го займається викриттям російської пропаганди. На початку 2020 року Facebook обрав його одним зі своїх партнерів в Україні для протидії фейкам та дезінформації.

Нагадаємо на початку липня видання «Заборона» опублікувало матеріал про StopFake, в якому припускало зв’язки керівництва цієї організації з ультраправими. Цей матеріал привернув до себе неабияку увагу. У відповідь на нього в самому StopFake звинуватили «Заборону» в намірах дискредитувати їхній проєкт.

Дискусії довкола нього розгорталися у двох головних площинах: частина людей говорила про якість журналістських матеріалів та ймовірні порушення журналістських стандартів, ще частина — вдалася до закликів аби Сергацкова залишила Україну та повернулася на батьківщину у Волгоград. Зокрема, Роман Скрипін публічно звинуватив Сергацкову в тому, що вона є агентом Кремля.

Деякі громадські організації та частина журналістської спільноти засудили цькування редакторки «Заборони» і закликали правоохоронців «втрутитися в ситуацію та захистити Сергацкову та її родину». Однак справу за фактом погроз так і не відкрили, а Сергацковій довелося виїхати з Києва задля власної безпеки.

Прокоментуй!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll To Top