Now Reading
Україна з другої спроби продала 12-річні євробонди на $2 млрд

Україна з другої спроби продала 12-річні євробонди на $2 млрд

Міністерство фінансів України з другої спроби провело угоду з розміщення єврооблігацій з терміном погашення у 2033 році. Першу спробу скасували після заяви Якова Смолія про відставку з посади голови Національного банку 1 липня.

Про це hromadske повідомили джерела у банківських колах. Також інформацію про розміщення євробондів повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Умови, на яких Україна розмістила єврооблігації, стали навіть кращими, аніж під час першої спроби: тоді Мінфіну вдалося залучити лише 1,75 мільярда доларів під 7,3%. З другої спроби інвестори погодилися заплатити більше (2 мільярди доларів) та під дещо нижчий відсоток (7,25%).

Разом з цим, Мінфін оголосив по викуп євробондів з термінами погашення у 2021-2022 роках на 750 мільйонів доларів. Очікується, що їх можна буде обміняти на нові 12-річні євробонди. Таким чином, за результатами угоди до бюджету безпосередньо надійде 1,25 мільярда доларів. Кошти спрямують на покриття дефіциту бюджету.

2 липня 2020 року стало відомо, що Україна розмістила єврооблігації на 1,75 мільярда доларів. Термін цих цінних паперів складав 12 років, а відсоткова ставка за ними — 7,3%. Ймовірно, що саме на ці показники орієнтуватиметься Міністерство фінансів під час другої спроби з розміщення євробондів.

See Also
blank

Згодом того ж дня стало відомо, що Міністерство фінансів скасувало угоду з розміщення єврооблігацій, оскільки напередодні колишній голова Національного банку України Яків Смолій оголосив про свою відставку у зв’язку з «системним політичним тиском».

Востаннє перед цим уряд залучав кошти на міжнародних ринках на початку 2020 року, випустивши цінні папери на 1,25 мільярда євро під рекордно низькі 4,375% річних.

Прокоментуй!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll To Top