«Партії Шарія» відмовили у стягненні 3,2 млн грн з держбюджету

blank

Окружний адміністративний суд міста Києва відмовив «Партії Шарія» у задоволенні позову до Національного агентства з питань запобігання корупції щодо держфінансування партій.

Про це повідомляє рух ЧЕСНО з посиланням на рішення суду.

«Партія Шарія» вимагала суд визнати протиправною бездіяльність НАЗК щодо невиплати їй держфінансування на статутну діяльність партії за 2019 рік, а також хотіла стягнути з держбюджету через НАЗК 3,2 мільйона гривень на свою користь «Партії Шарія».

Раніше законодавство передбачало держфінансування партій, які на виборах до парламенту здобували понад 2% голосів. Тобто, партія могла не пройти у Раду (бо там бар’єр у 5%), але отримувати кошти з бюджету.

Однак у 2019 році президент України Володимир Зеленський виступив з ініціативою скасувати держфінансування партій, які не подолали на виборах 5-відсотковий бар’єр, і парламент підтримав цю ініціативу.

Відтак держфінансування отримали партії, які здобули понад 5% голосів на виборах до Ради у 2019 році. Партія проросійського блогера Анатолія Шарія тоді набрала 2,23%. Окрім «Партія Шарія», без фінансування залишилися «Радикальна партія Ляшка», «Сила і честь», «Опозиційний блок», «Свобода» та «Українська стратегія Гройсмана».

Прокоментуй!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll To Top