6 блакитних озер України для ідеального літнього відпочинку

blank

Ну нарешті до нас прийшло справжнє спекотне літо, а разом з ним прийшло непереборне бажання проводити вихідні на березі водойм і плескатися в прохолодній бадьорій воді. До вашої уваги — блакитні озера України.

Черепашинецький кар’єр

Всього в 40 км від Вінниці в Калинівському районі розташувався Черепашинецький кар’єр — осяяне блакиттю найчистіше озеро. У минулому тут була болотиста місцевість в якій жили черепахи — так і з’явилася назва озера. Пізніше на місці боліт почали добувати граніт, але в 90-х роках ХХ століття видобуток зупинили та кар’єр залили водою — так утворилося це мальовниче місце.

Глибина кар’єру подекуди сягає 100 метрів, але дно нерівне, місцями мілина, тому слід бути вкрай обережними зі стрибками у воду зі скель. Черепашинецький кар’єр — це місце, де на всі 100% можна злитися з природою. Тут можна купатися, засмагати, грати в пляжні ігри, влаштувати пікнічок, а ось на розважальну інфраструктуру особливо не сподівайся — її тут немає.

Солоне Озеро

У 60-х роках минулого століття вчені почали досліджувати місцевість на предмет наявності в її глибинах копалень нафти та газу під шаром підземної солі. У селищі Антонівка почали бурити свердловину, але дійшовши до покладів газу вежа провалилася і на її місці утворилося озеро.

© Данил Прокопчук

Тепер це озеро стало аналогом Мертвого моря в Харківській області. Вода тут така солона, що потонути в ній неможливо, а її склад насичений корисними мінералами, тому тут можна не тільки відмінно провести час, а й оздоровитися.

Блакитне озеро в Олешні

Ще один примітний пам’ятник природи України — Блакитні озера в Олешні в Чернігівській області. Завдяки тому, що раніше тут проводився видобуток кварцового піску, вода тут завжди зберігає насичений синій колір. Більшої мальовничості цих місць додає те, що озера обрамляє густий сосновий ліс. Площа найбільшого з озер – 25 га.

Треба враховувати, що озера — дуже популярні, тому бронюй житло заздалегідь. Також тут можна зупинитися з наметом.

Радонове озеро

Неподалік від селища Мигія Миколаївської області знаходиться своє Блакитне озеро. Як і у випадку з багатьма учасниками цієї добірки, раніше на місці озера вівся видобуток, на цей раз граніту.

© zarevv

З плином часу ландшафт кар’єра трохи змінився і він перетворився на озеро з гарними кам’яними схилами.

Кар’єр в Базальтовому

У Рівненській області теж є водойма з водою смарагдового відтінку — це кар’єр з Базальтові стовпи біля селища Базальтове. Це місце славиться ґрунтовними покладами базальту і його здобиччю. Чотири з п’яти місцевих шахт працюють за своїм прямим призначенням, а ось п’ята своє вже відпрацювала — її затопили й тепер вона перетворилася в саму мальовничу водойму Рівненської області.

© NIKO_Cingaryuk

Максимальна глибина кар’єру становить від 9 до 15 метрів. В наслідок того, що в воді міститься висока концентрація мінералів, вона набуває яскраво виражений блакитний відтінок. Посередині кар’єра знаходиться невеликий острівець, який місцеві жителі прозвали «Острів кохання».

See Also
blank

© efesenko

До речі, якщо захоплюєшся дайвінгом, вам тут точно буде цікаво. Під водою можна розглянути базальтові стіни кар’єра і затоплений ківш, наприклад.

Озеро Задорожнє, Львівська область

Озеро Задорожнє — розташоване у Миколаївському районі, що у Львівській області. Народна назва — Байкал. Свою назву озеро отримало завдяки прозорій чистій воді та сприятливими умовами для відпочинку.

Задорожнє утворилося на місці затопленого Дроговижського вапнякового кар’єру. Середня глибина озера сягає близько 46 метрів, довжина становить 1123 метрів, а ширина – 560 метрів. Берегова лінія простягається на 3135 метрів.

У 1974 р. у північно-східній частині кар’єру стався зрив одного з карстів, які оточували об’єкт. Спроба відкачати воду була безрезультатною. Тому було прийнято рішення евакувати техніку з кар’єру, а сам кар’єр затопити.

Сьогодні Задорожнє озеро є популярним серед любителів активного відпочинку на природі. У водоймі живе і розвивається флора та фауна. Озеро є популярним серед рибалок.

Прокоментуй!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll To Top