Now Reading
В Україні узаконили цифровий паспорт

В Україні узаконили цифровий паспорт

Кабінет міністрів схвалив постанову про електронні паспорти громадянина України у додатку «Дія».

Про це повідомило Міністерство цифрової трансформації України в Facebook 15 квітня.

Як пояснили в Мінцифри, тепер цифрові паспорти (внутрішній і закордонний) у додатку «Дія» офіційно вважаються аналогами паперових паспортів і надають ті ж права і можливості.

«Зараз понад 17 тисяч українців тестують е-паспорти, а вже зовсім скоро вони будуть доступні кожному в мобільному додатку Дія. Паспорт в смартфоні дозволить не носити з собою ID-карти та виписки з неї», – повідомили в міністерстві.

У разі відсутності ID-карти, в додаток «Дія» можна завантажити закордонний біометричний паспорт. Він так само буде підтверджувати особистість, і надавати такі ж права, як і паперовий, чинний всередині країни.

Паспорти в смартфоні можна буде використовувати для посвідчення особи на вимогу поліції, на пошті при отриманні посилок, листів і при купівлі алкоголю (для підтвердження повноліття).

Після карантину е-паспорти стануть у пригоді під час поїздок залізничним або повітряним транспортом, під час медобслуговування і банківських операцій, при отриманні адміністративних послуг.

У міністерстві підкреслили, що Україна — перша у світі держава, де стало можливим користуватися цифровим паспортом і одночасно не пред’являти паперовий або пластиковий аналог.

Прокоментуй!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll To Top