Now Reading
У підземних сховищах України рекордні обсяги газу за останні 10 років

У підземних сховищах України рекордні обсяги газу за останні 10 років

Україна закінчила перший квартал 2020 року з рекордними за останні 10 років обсягами газу у підземних сховищах.

Такі дані наводить Укртрансгаз, який нині виконує функцію оператора газових сховищ.

Так, наразі у підземних сховищах України перебуває 15,9 мільярда кубометрів газу, з яких 1,6 мільярда кубометрів — у режимі «митний склад» (тобто це газ, який в українські сховища закачали іноземці для того, аби згодом викачати за кордон, при цьому не сплативши мит).

Для порівняння, у компанії зазначають, що станом на кінець першого кварталу 2019 року у підземних сховищах газу було на 80% менше газу, ніж наразі — 8,8 мільярда кубометрів.

«Це один із найвищих показників наповненості українських сховищ газу в на кінець березня за останні 10 років», — зазначають в Укртрансгазі.

See Also
blank

На наповненість українських сховищ газу вплинули: аномально тепла зима у Європі, накопичені надвеликі обсяги газу наприкінці 2019 року через побоювання, що Росія може перекрити транзит через Україну, а також те, що вже у березні 2020 року до сховищ почали закачувати газ (раніше закачування починалося у квітні).

Зиму 2019/2020 року Україна закінчила з рекордними обсягами газу у сховищах. Вони перевищують запаси газу станом на початок березня у всі попередні роки.

Прокоментуй!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll To Top