Now Reading
Зеленський підписав антикризовий закон для боротьби з наслідками пандемії

Зеленський підписав антикризовий закон для боротьби з наслідками пандемії

Президент Володимир Зеленьский підписав закон про забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби.

“Документом передбачені додаткові соціальні та економічні гарантії для підтримки громадян і бізнесу в умовах протидії поширенню коронавірусу в Україні. Закон, зокрема, передбачає доплату в розмірі до 300% заробітної плати медикам та іншим працівникам, задіяним у лікуванні хворих на COVID-19, а працівникам соціального захисту населення, які надають послуги громадянам, котрі перебувають удома, – до 100% заробітної плати”, – повідомляє пресслужба Офісу президента.

За новим законом, на час карантину уряд отримує право встановлювати граничні ціни на товари протиепідемічного призначення та соціально значущі товари.

Окрім того, операції з увезення в Україну ліків, медичних виробів та обладнання для протидії COVID-19 та їхнє постачання звільняються від сплати ПДВ.

На антисептики встановлюється нульовий акциз та спрощуються адмінпроцедури виробництва і закупівель спирту для дезінфекторів.

Також документ передбачає виплати допомоги з часткового безробіття працівникам малих і середніх підприємств, для яких будуть збережені робочі місця під час карантину, спрощує оформлення дистанційної роботи. Зокрема, тепер працівники мають право розподіляти робочий час на свій розсуд, а виконання дистанційної роботи не призводить до будь-яких обмежень трудових прав чи зменшення зарплати.

Верховна Рада ухвалила документ 30 березня.

Прокоментуй!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll To Top