Now Reading
Українське видавництво друкує книжки із «тетрапаків»

Українське видавництво друкує книжки із «тетрапаків»

Харківське видавництво «Ранок» перейде на папір, вироблений із «тетрапаків». А електроенергію на фабриці добуватимуть із з лушпиння соняшника.

Про це повідомив гендиректор видавництва «Ранок» Віктор Круглов.

Як повідомляється, на Зміївській паперовій фабриці збудували енергетичну установку, яка вироблятиме електроенергію з лушпиння соняшника. Наразі підприємство відвантажує близько 1000 тонн паперу на місяць з використаного пакування «тетрапак» з-під соків та молока. Обладнання та технологія, яку допомогла розробити власне шведська компанія Tetra Pak, дозволяє відокремлювати в упаковці папір від пластику.
Однак виробництво потребує багато енергії. Щомісяця фабрика спалювала 200 тисяч кубометрів газу – цього вистачило б на опалення 100 тисяч квартир.

Саме тому збудували установку, яка використовуватиме відходи розташованого поруч заводу, який віджимає соняшникову олію.

Зазначимо, що видавництво «Ранок» друкує понад 60% книг на папері з вторсировини, що його виготовляють на Зміївській фабриці. Завдяки фабриці Харківська область збирає до 15% використаного пакування.

Аби папір із відходів відповідав стандартам, згідно з якими білість паперу має перевищувати 70%, для відбілювання використовують технологію без використання хлору і діоксиду титану.

«Ми розробили спеціальний книжковий пухкий папір – bookpaper. Надруковані на ньому книжки менше важать і мають більш пристойний вигляд. Нещодавно на такому папері “Ранок” випустив дитячу енциклопедію “Подорож до дивовижного світу тварин” Анни Клейборн і Брендана Кірні. Наразі ми вже маємо контракти з Польщею, Німеччиною, Австрією на постачання цього паперу», – розповідав Круглов газеті Сьогодні.

Виготовлений з вторсировини папір має білість 88%. Круглов зазначив, що в Україні, на жаль, споживач надає перевагу яскраво-білому паперу з білістю 100%. На його думку, читати книги на надто відбіленому папері некомфортно, він ріже очі.

Прокоментуй!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll To Top