Now Reading
У Херсоні відкриють міні-завод з переробки пластику з побережжя Чорного моря

У Херсоні відкриють міні-завод з переробки пластику з побережжя Чорного моря

Сучасний міні-завод з переробки пластикових відходів запустять в одній з середньоосвітніх шкіл Херсона на гроші від спонсорів з Європи.

Саме так вирішили витратити близько 350 000 гривень учні, які входять в команду Zero Waste School при школі №32.

Верстати для переробки відходів з пластика – вже вибрані і попередньо схвалені до покупки, залишилося знайти відповідне приміщення в Херсоні.

Для херсонських учнів це стало справжнім подарунком – адже вже не перший рік вони все дружно щоосені після закінчення туристичного сезону нарівні з дорослими прибирають узбережжя Чорного моря між Залізним Портом і Приморським.

Роботу над екологічними ініціативами в Херсоні веде команда з 18 школярів у віці від 12 до 14 років під керівництвом їхньої вчительки по екології Ольги Демченко.

– Два роки тому наш директор запропонував нам взяти участь в конкурсі «Школи без сміття». Ми виконали його умови і увійшли в число 50 шкіл, які виграли, – розповідає ідейний лідер херсонських школярів Ольга Демченко. – Отримали можливість поїхати до Києва на триденний тренінг, на якому виступали кращі спікери по цій темі в Україні.

Після того, як дорослі запустять в роботу міні-завод з переробки пластику в Херсоні, дітям дістанеться роль помічників. Їх завдання – збирати кришечки, мити їх, сортувати за кольорами і подавати ідеї, з них виготовити, а це можуть бути сумки, вази, лавки, контейнери під різні види сміття в курортній зоні Херсонщини у вигляді морських мешканців з метою заохочення туристів дотримуватися чистоти.

See Also
blank

Найбільш оригінальну пропозицію – виготовляти з переробленого пластику таблички для будинків, може стати сучасним брендом Херсона.

– Я вирішила, що просто зобов’язана зробити хоч щось невелике в своєму рідному Херсоні, щоб поліпшити цю ситуацію, – розповідає десятикласниця Даша Привалова. – Ми бачимо, що в світі Україна катастрофічна екологічна ситуація. Все йде до глобального потепління через те, що люди засмічують все навколо.

Нагадаємо, що в березні 2019 Європейський Парламент схвалив новий закон, що забороняє одноразові пластикові предмети, такі як тарілки, столові прилади, соломинки і ватяні палички. Закон вступить в повну силу на початку 2021 і передбачає сувору відповідальність для виробників.

Прокоментуй!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll To Top