Now Reading
НБУ оприлюднив програму дій на 2020 рік

НБУ оприлюднив програму дій на 2020 рік

НБУ оприлюднив Програму дій на 2020 рік, яка є річною дорожньою картою для реалізації середньострокової Стратегії центрального банку, ухваленої у 2018 році.

Про це повідомляє пресслужба регулятора в четвер, 16 січня.

Зазначається, що нова програма визначає пріоритетні кроки для досягнення кожної з семи стратегічних цілей НБУ: забезпечення низької інфляції, стабільної, прозорої та ефективної банківської системи, відновлення кредитування, ефективного регулювання фінансового сектора, вільного руху капіталу, фінансової інклюзії, а також розвитку сучасного, відкритого, незалежного та ефективного центрального банку

Головні пріоритети НБУ у 2020 році такі:

  • Поліпшення взаємодії з урядом в рамках виконання меморандуму.
  • Сприяння ефективному функціонуванню державних банків, зокрема через оновлення стратегій державних банків з урахуванням пропозицій НБУ.
  • Впровадження законодавчих змін для спрощення кредитування. Сприяння схваленню і впровадженню законодавчих змін щодо розвитку вторинного ринку непрацюючих кредитів (NPL).
  • Забезпечення прийняття банками землі як застави без обмежень відповідно до законодавства про обіг сільськогосподарських земель.
  • Впровадження закону про спліт, розробка моделі регулювання ринку небанківських фінансових установ за сегментами.
  • Впровадження принципів Плану протидії розмивання бази оподаткування та виведення прибутку з-під оподаткування (план дій BEPS), сприяння схваленню пакету законопроектів щодо протидії розмивання податкової бази. Після їх ухвалення і впровадження стане можливою повна валютна лібералізація в Україні.
  • Відкриття міжнародного депозитарію Euroclear рахунки в депозитарії Національного банку. Це полегшить доступ іноземних інвесторів до державних цінних паперів в гривні.
Прокоментуй!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll To Top