Now Reading
Зона відчуження очима художників: у Києві відкрилась виставка Made in Chernobyl

Зона відчуження очима художників: у Києві відкрилась виставка Made in Chernobyl

МВЦ Музею історії міста Києва та Резиденція #madeinchernobyl представили арт-проєкт Made in Chernobyl. Це перша у світі міжнародна арт-резиденція, що відбулася у зоні відчуження Чорнобиля.

У резиденції взяли участь українські та іноземні митці абсолютно різних поколінь і світоглядів, яких поєднав творчий, і не лише, виклик – створити безпосередньо у зоні відчуження мистецькі твори для виставки в Музейно-виставковому центрі Музею історії Києва.

Безпрецедентний випадок, коли митці не просто поїхали за натхненням і пошуком екзотичних мотивів посткатастрофічного світу, а й працювали у Прип’яті та Чорнобилі, щоб зануритись та відчути його потужну енергетику та генетичну пам’ять. Головна мета проєкту – дати абсолютно нову, творчу інтерпретацію того, чим є Чорнобиль сьогодні – через 33 роки після аварії. Адже зараз, особливо завдяки серіалам та фільмам, розуміння постчорнобильської проблеми у пересічної людини, яка ніколи там не була, не відповідає дійсності, воно базується скоріше на упередженості, ніж на реальних фактах.

Протягом 33-х років важко було уявити, що такі відчайдушні люди як художники поїдуть жити і працювати в сам Чорнобиль. І не просто як сталкери, створюючи мурали на стінах міста-привида, а цілою мистецькою сім’єю, надихаючи один одного, перебуваючи у певному творчому діалозі й, можливо, впливаючи один на одного для того, щоб переосмислити та показати засобами мистецтва те, що там відбулося – зазначив організатор «Made in Chernobyl» Олег Атаянц.

See Also

Відзначимо, що у проєкті взяли участь художники з Вірменії, Австрії, Словенії, Італії, Польщі, США та України.

Нагадаємо, що вночі 26 квітня 1986 року на 4-му блоці Чорнобильської атомної електростанції стався вибух, в результаті якого атомний реактор було зруйновано, а у навколишнє середовище було викинуто велику кількість радіоактивних речовин.

Прокоментуй!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll To Top