Now Reading
Ентузіасти створили онлайн-колекцію всіх історичних настінних скульптур столиці

Ентузіасти створили онлайн-колекцію всіх історичних настінних скульптур столиці

Кияни Артем та Андрій Афанасьєви презентували онлайн-колекцію історичних настінних скульптур української столиці, які назваются маскарони.

Ентузіасти працювали над проєктом Хранителі Києва 9 років, фотографуючи, обробляючи, архівуючи і описуючи зображення кожної скульптури, йдеться на його офіційному сайті.

«Ми дослідили, мабуть, всі вулиці Києва і зібрали величезну колекцію столичних маскаронів, попутно включивши в неї атлантів, каріатид, і різноманітні барельєфи на яких присутні хоча б одна «жива» істота», – зазначили автори.

Всі маскарони розділені на шість категорій:

See Also

  • Фантастичні тварини і де їх знайти
  • Сильніші, хоробріші та більш вусаті
  • Музи Києва
  • Роги і крила – звірине царство
  • Привіт, я – цар. Цар звірів
  • Ода дивним фантазіям скульпторів

Крім цього, на сайті доступна карта з адресою будівель з тією чи іншою скульптурою, практично кожна з яких має свою «картку» з докладною довідкою.

«Деяких маскаронів, яких ми встигли сфотографувати, вже немає в реальному житті – частину будинків знесли, на інших цінна ліпнина розвалилася без своєчасного ремонту. <…> Ми сподіваємося, що ця карта допоможе екскурсоводам, які шукають нові маршрути, туристам і любителям нашого міста», – підкреслили автори Хранителів Києва.

Прокоментуй!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll To Top