Now Reading
НБУ дозволив купувати валюту без обмежень

НБУ дозволив купувати валюту без обмежень

НБУ з 5 листопада скасував обмеження на купівлю іноземної валюти і банківських металів фізичними особами в еквіваленті 150 тисяч гривень у день через касу банку, фінансової установи або в системах онлайн-банкінгу.

Відзначається, що також припиняє діяти вимога для фізосіб надавати в банки документи, що підтверджують підстави на купівлю безготівкової валюти.

За оцінками НБУ, ці послаблення істотно не вплинуть на валютний ринок. Так як, по-перше, населення купує валюту на суми менше 150 тисяч гривень. По-друге, загальні обсяги купівлі та продажу валюти населенням на сьогодні сумірні.

У той же час, чиста купівля валюти Нацбанком на міжбанківському валютному ринку завдяки надлишковій пропозиції з боку бізнесу та інвесторів у цьому році становить майже $4 млрд, а міжнародні резерви протягом останніх місяців зберігаються на рівні $21-22 млрд.

Також у НБУ вважають, що немає підстав і для посилення тиску на гривню внаслідок дії психологічних факторів: інфляційні і девальваційні очікування українців продовжують поліпшуватися.

Лібералізація валютного законодавства та зміцнення макрофінансової стабільності дозволили Нацбанку скасувати в цьому році вже більше 30 валютних обмежень, в тому числі для населення, – йдеться в повідомленні.

See Also
blank

Так, НБУ зняв деякі валютні обмеження для інвесторів. Зокрема, було скасовано ліміт на репатріацію коштів від продажу цінних паперів. Раніше він становив 5 млн євро в місяць.

Крім того, НБУ зняв ліміт на перерахування валютних дивідендів за кордон. Раніше він становив 12 млн євро в місяць для однієї юридичної особи.

Прокоментуй!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll To Top