Now Reading
В Україні набув чинності закон про імпічмент президента

В Україні набув чинності закон про імпічмент президента

Напередодні документ було оприлюднено в парламентському виданні “Голос України”. Він набув чинності наступного дня після опублікування.

Документ передбачає, що процедура імпічменту буде ініціюватися більшістю народних депутатів України від конституційного складу Верховної Ради.

З метою повного, всебічного і неупередженого розслідування буде створюватися спеціальна тимчасова слідча комісія, до складу якої будуть входити народні депутати України (з урахуванням принципу пропорційного представництва депутатських фракцій і груп), спеціальний прокурор і спеціальні слідчі. Слідча комісія буде проводити розслідування фактів та обставин вчинення Президентом державної зради або іншого злочину.

Президент, в свою чергу, може користуватися в процедурі імпічменту послугами захисників в кількості від одного до п’яти, які забезпечують захист його прав, свобод та інтересів.

Нардепи можуть усунути Президента з поста “виключно в разі вчинення ним державної зради або іншого злочину”. Підставою для ініціювання імпічменту є письмове подання, підписане більшістю нардепів.

Пленарне засідання Верховної Ради, на якому будуть розглядатися зазначені висновки і пропозиції щодо імпічменту, буде відкритим (за винятком випадків наявності державної таємниці).

Після ухвалення Радою рішення про звинувачення Президента вона повинна звернутися до Конституційного і Верховного судів.

Суд повинен підтвердити конституційність розгляду справи про імпічмент і наявність в діяннях Глави держави ознак злочину.

See Also

Рішення про імпічмент вважається ухваленим, якщо за нього проголосувало не менше трьох чвертей конституційного складу Верховної Ради.

Якщо рішення не набрало необхідної кількості голосів, спікер від імені всієї Ради в письмовій формі приносить Главі держави вибачення.

У разі відставки Президента за власним бажанням процедура імпічменту припиняється на будь-якій стадії, провадження у Конституційному і Верховному судах закриваються.

Прокоментуй!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll To Top