Now Reading
У Кам’янець-Подільському будують першу в Україні надсучасну теплоелектростанцію

У Кам’янець-Подільському будують першу в Україні надсучасну теплоелектростанцію

У Кам’янець-Подільському йде будівництво нової теплоелектростанції, яка буде виробляти тепло і електроенергію газовими і твердопаливними котлами.

Кам’янець-Подільський стане п’ятим в світі і третім в Європі містом, який буде використовувати такий метод виробництва теплової енергії.

«Його цілком можна назвати ексклюзивним, так як він передбачає установку турбіни з модулем ОRС (Organic Rankine Cycle – органічний цикл Ренкіна), унікальність якої полягає у використанні рідини з температурою 200 ° С», – розповів мер міста Михайло Сімашкевич.

За словами мера, собівартість виробництва теплової енергії на трісках деревини становить 904,97 грн / Гкал, тоді як виробництво тепла за рахунок спалювання газу досягає 1516,19 грн / Гкал.

За його словами, теплоелектростанція матиме загальну потужність 15 МВт. В цілому ж потужність котлів на пеллетах з соломи, дерева та тріски досягне 18,9 МВт.

В якості основного джерела твердого палива для котелень розглядається солому, тонни якої щорічно згоряють на полях, тріску і торф. За підрахунками, поки найвигіднішими виявилися солома і тріска. Транспортні дослідження показали, що в радіусі 80 кілометрів є досить необхідної сировини.

Очікується, що в 2018 році за рахунок використання місцевої сировини можна буде заощадити 115 млн грн на закупівлю газу.

Проект реалізується за рахунок кредиту Світового банку  під 0,01% підрядним способом.

See Also
blank

Будівництво об’єкта обійдеться приблизно в 300 млн гривень і окупиться вже через 6 років. Такий невеликий термін окупності забезпечить продаж електроенергії за «зеленим тарифом».

«Якщо ми будемо подавати електроенергію на ринок, то продавати її по 4,60 грн / кВт. А це нам дуже вигідно, – каже Валерій Гордійчук, генеральний директор КП «Тепловоденергія». – За рахунок зеленого тарифу у нас термін окупності теплоелектростанції з 9 років знизився до 6 років ».

Запустити її планували ще до опалювального періоду, але зараз плани дещо змінилися, і тепер поступовий запуск планується з листопада – грудня, на повну потужність теплоелектростанцію мають намір вивести навесні.

«Вона буде видавати 42 МВт теплової енергії і 4 мегават-годин електроенергії», – каже керівник КП «Тепловоденергія».

Аналогічні об’єкти працюють в Гонконзі, Парижі, Берліні і Гельсінкі. По суті, Кам’янецька теплоелектростанція стане п’ятою в світі подібної теплоелектростанцією.

Прокоментуй!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll To Top