Now Reading
Річниця Єкатеринославського Козацтва.

Річниця Єкатеринославського Козацтва.

Споконвіків козачий рід ведеться,
Із цим сперечатися, братики, нам не можна.
Лава по степу стрілою несеться,
Немов блискавка, по повітрю летячи.

Козаки роботи не бояться,
Навчилися хоробро воювати.
Від душі співають і веселяться,
Запально вміють танцювати.

19 червня 2010 року відбулася дуже яскрава й важлива для Дніпропетровська подія – святкування 5-ої річниці Відродженого Єкатеринославського козацтва, під керуванням Отамана Геннадія Чумака.

Дуже важливим моментом усього свята по благословенню митрополита Дніпропетровського й Павлогорадского Іринея стало освячення відновленого «пам’ятного знаку» на фортеці «Кодак». Російський народ, Донські й Кубанські козаки, передали в дарунок Православний хрест – у навершіє на «пам’ятний знак» встановлений в 1910 році Д.И. Яворницкім – на згадку великих визвольних перемог на чолі з Б.Хмельницьким 1648 р.
На жаль навершіє первісне, не збереглося, воно було знищено «безбожними іновірцями» в 1933 р.
Відбулася знаменна подія, повернулося «ізголовіє» – навершіє на «пам’ятний знак» через 100 років з його встановлення.
На святкування річниці прибуло безліч делегацій, котрі представляють як українське козацтво, так і козацтво з Росії.

Ми взяли інтерв’ю в Отамана Єкатеринославського козацтва, Геннадія Чумака:

Геннадій, розкажіть, чим особливим відрізняється святкування саме цієї річниці і як довго ви готувалися до цієї події?

– Чим знаменний саме сьогоднішній день – козаки Росії принесли в дарунок святиню, 100 років цей хрест нікого не цікавив, але зараз ми вертаємося до наших джерел.

Козаки Дону вважають себе тут своїми, а я, наприклад, вважаю себе Кубанцем, а мої предки були Запорожцями, але потім переселилися на Кубань. Розділяти козаків неможливо, козак не має меж!

Ми намагаємося зміцнювати нашу щиру любов до Православ’я. Дуже б хотілося з кожним роком привертати увагу ЗМІ до цієї події і також одержувати підтримку Держави, тому що на сьогоднішній день я не користувався ні чиїми інвестиціями, подію я організовував сам, на власні кошти.

See Also

Найближчим часом, хочемо випустити альманах і сьогоднішня дата стане його основою. Одна із цілей видання – це відзначати, про те, що  було, що ми робимо зараз, і про те, що плануємо зробити.

Захоплюючим видовищем стали виступи козачих єдиноборств та  козачої лави, де козаки боролися стінка на стінку, від чого в усіх захоплювало дух і з’являлося почуття, начебто подорожуєш у часі й переносишся в наше історичне минуле, здавалося б, таке далеке, але, воно робить вплив на все, що відбувається зараз, у цей час.

У цей день усе сприяло великій події й святкуванню у фортеці «Кодак»: мальовничий пейзаж, пагорб, із якого проглядається могутній Дніпро зі своїми синіми водами, трохи нижче кар’єр з водою кольору морської хвилі, створювали яскравий контраст, на фоні величезного бездонного неба з білосніжними хмарами й величезною кількістю квітучої й запашної зелені.

По завершенню свята, учасники й гості спробували смачнючій куліш, приготований по старовиному рецепту.

1 коментар
  • Шановне Козацтво! Учні Криворізької загальноосвітньої школи № 120 міста Кривого Рогу шукають зв’язок з дійсними, справжніми козаками. Закликаємо Вас, давайте співпрацювати

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll To Top