Now Reading
У Києві відбувся Форум позапарламентських політичних сил України

У Києві відбувся Форум позапарламентських політичних сил України

16 квітня 2016 року у Києві, за ініціативою політичної партії «Партія місцевого самоврядування», за підтримки Патріотичної партії України, відбувся Форум позапарламентських політичних сил України.

Обговоривши критичний стан держави, та шляхи виходу із політично-економічної кризи, делегати форуму прийшли до висновку про необхідність об’єднання зусиль та подальших спільних дій щодо невідкладного порятунку держави.

Делегати з’їзду наголосили, що саме через недалекоглядну, необґрунтовану, популістську політику та корумпованість законодавчого і виконавчих органів державної влади Україна опинилася на межі з банкрутством, втратила міжнародний імідж та перспективи європейської інтеграції. Політичні чвари між Президентом, парламентською та урядовою гілками державної влади повністю паралізували реалізацію дієвих реформ, спрямованих на розвиток економіки та соціальної сфери.

«Під прикриттям патріотичних гасел щодо відновлення територіальної цілісності України та виключно політичного шляху врегулювання ситуації на Сході країни, діюча влада продовжує розпалювати вогонь громадянської війни, списуючи на конфлікт мільярди бюджетних гривень. Проте величезні витрати не покращили матеріально-технічного оснащення Збройних сил України, не встановили належного рівня майнового, соціального, медичного та психологічного забезпечення захисників Вітчизни», — зазначили делегати з’їзду.

Також на з’їзді обговорили питання соціального занепаду у державі.

«Окрім бойових дій на Донбасі діюча влада розв’язала не менш жорстоку війну на знищення соціально вразливих верств населення: пенсіонерів, інвалідів, одиноких матерів та багатодітних сімей, чорнобильців, ветеранів та інших категорій громадян. Зниження офіційного прожиткового рівня на тлі стрімкого підвищення житлово-комунальних тарифів, девальвації гривні, дорожчання навіть першочергових продуктів харчування та ліків, призвело до тотального зубожіння більшості українців, небувалого сплеску злочинності, в тому разі й з застосуванням вогнепальної зброї. Відсутність будь яких перспектив та острах за власну безпеку змушують українців, в першу чергу — молодь, залишати Україну в пошуках найкращої долі за кордоном. Недалекоглядна та примітивна зовнішня політика діючої влади, всього за два роки, майже повністю зруйнувала усі попередні здобутки, на яких було побудовано позитивний імідж України на міжнародному просторі. Результати референдуму в Нідерландах засвідчили, що більша частина населення цієї європейської держави шокована ситуацією в Україні, та не хоче бачити таку Україну у власній європейській родині. Тішити себе ілюзіями, що в інших країнах ЄС думка населення інша, означає обманювати себе», — підкреслили делегати.

«Я вірю що нас всіх сьогодні зібрало розуміння необхідність об’єднатися. Об’єднаємося ми — позапарламентські партії, об’єднається Україна, — зазначив голова Патріотичної партії України Габер Миколи Олександровича та додав, — лише разом, ми можемо перемагати на всеукраїнському рівні. Лише разом, ми можемо стати силою, яка може перемагати та вплинути на долю України. Окремо ми лише конкуруватимемо між собою та підігруватимемо тим хто сьогодні у Верховній Раді руйнує державу. Якщо ми зможемо створити платформу для об’єднання, можемо створити, з часом, новий політичний всенародний рух».

На Форумі Партіотична партія України заявила про необхідність заміни старого політичного класу, а також про відсторонення від влади «старих» олігархічних політичних партій та персон, які лише обслуговують олігархат і руйнують державу. Для цього партія пропонує вимагати обмеження імунітетів управлінських еліт та парламентських партій наступним чином:

 • знищити інститути недоторканості депутатської, суддівської, прокурорської, президентської, тощо.
 • обмежити можливість балотуватися депутатом до Верховної Ради України двома термінами, тобто депутатом особа може стати не більше двох скликань підряд.
 • для президента — один строк, не більше одного разу підряд, і бажано не більше 3 років.
 • парламентські партії мають бути позбавлені права формувати Центральну виборчу комісію.
 • позбавити парламентські партії права гарантованого представництва серед членів виборчих комісій всіх рівнів.
 • фінансувати держава має лише позапарламентські партії і так далі.

Патріотична партія України заявила про необхідність чіткого розділення гілок влади і заявила про необхідність боротьби з політичною корупцією.

Виходячи з реалій сьогодення, делегати Форуму непарламентських політичних сил прийняли рішення про об’єднання зусиль заради порятунку України, виходу із системної кризи та подальшого розвитку держави.

See Also

На Форумі були обговорені наступні пропозиції:

 • Про необхідність формування Коаліції непарламентських політичних сил України та створення міжпартійної Координаційної ради задля узгодження спільних рішень і дій, на умовах колегіальності та рівноправного представництва;
 • Про залучення громадських об’єднань, професійних спілок, фахівців в різних галузях народного господарства, підприємців та науковців до робочих груп по розробці нової моделі державності та стратегії її розвитку;
 • Про спільну позицію непарламентських сил України щодо негайного розпуску парламенту та проведення дострокових виборів Верховної Ради України;
 • Про напрацювання шляхів та механізмів ефективного врегулювання ситуації на Сході країни;
 • Про звернення до Президента України з вимогою негайно ініціювати продовження мораторію на приватизацію землі та введення мораторію на продаж активів стратегічних державних підприємств, підвищення тарифів на енергоносії та житлово-комунальні послуги для населення.

В Форумі взяли участь лідери та представники 30 політичних партій:

 1. Політична партія «Партія місцевого самоврядування»
 2. Патріотична партія України
 3. Партія вільних демократів
 4. Політична партія «Совість України»
 5. Партія пенсіонерів України
 6. Всеукраїнське обʼєднання «Черкащани»
 7. Політична партія «Рідний дім»
 8. Аграрна партія України
 9. Партія захисників Вітчизни
 10. Ліберальна партія України
 11. Партія Християнсько-Демократичний Союз
 12. Політична партія «Національна демократична партія України»
 13. Політична партія «Громада і закон»
 14. Народно-демократична партія України
 15. Політична партія «Європейська партія України»
 16. Політична партія «Авто-майдан»
 17. Політична партія «5.10»
 18. Політична партія «Сам за себе»
 19. Політична партія «Мерітократична партія України»
 20. Всеукраїнська партія духовності та патріотизму
 21. Політична партія «Народно-трудовий союз України»
 22. Політична партія «Сиріус»
 23. Партія «Справедливість»
 24. Ліберально-демократична партія України
 25. Народний Рух України
 26. Партія ветеранів Афганістану
 27. Слов’янська партія
 28. Волонтерська партія України
 29. Політична партія «Соціал-Патріотична Асамблея Слов’ян»  (СПАС)
 30. Партія Зелених України.

 

 

Джерело: Time-UA.com

Прокоментуй!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll To Top