Now Reading
НБУ скоротив число системно важливих банків до трьох

НБУ скоротив число системно важливих банків до трьох

Національний банк України 16 лютого прийняв рішення скоротити кількість комерційних установ, які мають статус системно важливих, до трьох. Це Приватбанк, а також два держбанки – Ощадний та Експортно-імпортний (Укрексімбанк).

Статус втратили Укрсоцбанк, Райффайзен Банк Аваль, ПІБ і Ощадбанк.

Про це в понеділок повідомила прес-служба регулятора.

Раніше статус системного банку мали ще п’ять установ: Дельта Банк, Укрсоцбанк, Райффайзен Банк Аваль, Промінвестбанк і Ощадбанк Росії. Дельта до цього часу вже збанкрутувала і знаходиться в процесі ліквідації.

Системно важливий банк зобов’язаний з 1 січня 2019 року дотримуватися нормативу миттєвої ліквідності (Н4) не менше 30%, максимального розміру кредитного ризику на одного контрагента (Н7) – не більше 20%. З 2020 року його також повинен буде мати буфер системної важливості, який розраховується від загального обсягу ризику згідно з Інструкцією про порядок регулювання діяльності банків в Україні.

See Also
blank

Віднесення банків до системно важливим не обумовлює обов’язкове прийняття рішення про участь держави в їх капіталі: таке рішення приймається експертно-аналітичною радою з питань участі держави в статутному капіталі банків при Мінфіні. Зокрема, держава відмовилася брати участь в порятунку Дельта Банку.

Приватбанк, Ощадбанк і Укрексімбанк є найбільшими українськими банками. Їх активи на 1 жовтня 2015 року становили відповідно 242 млрд гривень, 157 млрд гривень і 140 млрд гривень. Приватбанк належить дніпропетровським бізнесменам Ігорю Коломойському і Геннадію Боголюбову, Ощадбанк і Укрексімбанк – державі.

Прокоментуй!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll To Top