Now Reading
Дух Стародавньго Києва кличе Вас!

Дух Стародавньго Києва кличе Вас!

Великим та могутнім був Стародавній Київ – столиця Київської Русі. Багатство та краса міста Володимира зачаровувала весь тогочасний світ. Одруження з руською князівною вважалося найвищим привілеєм, яким прагнув скористатись не один Європейський правитель. Щоправда молоді принцеси про заморське одруження не мріяли. Адже ні тогочасний Лондон, ані Париж, ані тоді нікому ще невідомий Берлін не могли зрівнятися з культурним, економічним та архітектурним рівнем Києва. Донька Ярослава Мудрого королева Анна виходячи заміж за французького короля Генріха I зазначила, що підписуючи документ про одруження, король був настільки неосвіченим, що поставив хрестик замість підпису.

Нажаль,  восени 1240 року та яскрава епоха закінчилась. Після навали орди Хана Батия на Київ вціліли лише деякі споруди. Здавалося б, що величне середньовічне місто втрачене нащадками назавжди, але благодійна організація «Слов’янський фонд» на чолі зі своїм Президентом та головним ідеологом проекту – Янченко Володимиром Володимировичем, взяла на себе шляхетну місію відтворити Дитинець Києва та створити центр культури та історії «Парк Київська Русь» (с. Копачів, Обухівський район, Київська область, 34 км. Від Києва).

В  «Парку Київська Русь»  відтворюється культурний і архітектурний образ Дитинця-Кремля Києва V-XIII століть, а також створюється атмосфера Київської Русі.

Дитинець Києва відтворюється в його реальних масштабах (10 га). На території Парку будуються споруди, які існували в  межах міста в V-XIII століттях – кріпосні стіни, палац князя Володимира, палац княгині Ольги, Десятинна церква і т.д. Всі вони відтворюються з максимальною історичною достовірністю,  з врахуванням останніх досягнень археології, історії, етнографії.

Вже сьогодні  відвідувачі можуть оглянути земляну частину оборонних валів «міста Володимира», довжиною понад 1,5 км, «Предграддя», з в’їзними брамами, оборонною стіною, великим ристалищем, князівськими сіньми-гостьовою трибуною, станом кочівників, табором вікінгів, садибою киянина XII століття та ін.

На «Предградді» Древнього Києва проходять різноманітні історичні та пізнавальні заходи – фестивалі, турніри, народні свята. Центральною подією 2009 року став міжнародний фестиваль історії та культури «Парк Київська Русь» – Унікальне середньовічне видовище «Билини Стародавнього Києва». Перед глядачами розгорталися театралізовані постановки легенд і видатних історичних подій Київської Русі, битви давньоруських воїнів і богатирські забави, виступи кінних театрів каскадерів, ярмарок майстрів тощо.Два дні поспіль, для справжніх поціновувачів середньовічної культури, на головній сцені фестивалю виступали  яскраві самобутні музичні колективи з різних країн світу.

Урочисте відкриття Парку відбулося 24 квітня 20010 року. Приходьте! «Парк Київська Русь» чекає вас у новому сезоні!

В 2010 році в Парку будуть проходити масштабні історичні фестивалі, турніри зі стрільбі з традиційних луків, середньовічні свята та народні гуляння, яскраві фестивалі-маскаради та покази етномоди,  захоплюючі виступи каскадерів та багато іншого.

В “Парку Київська Русь” ви зможете не просто познайомитися з історичними фактами, а поринути в атмосферу Древньої Русі з її культурою та побутом, на кілька годин або днів відчути себе жителем або гостем Стародавнього Києва.

29-30 травня тільки в Парку Київська Русь Ви можете поринути в незабутню атмосферу Середньовічного Києва, взяти участь у народних іграх та забавах, подивитись театралізовані вистави, насолодитися прекрасними краєвидами і відпочити на природі.

Перший місяць літа – червень розпочнеться зі свята Дня «Ярила» – дохристиянського бога сонця. 5-6 червня на Ваших очах розгорнеться стародавнє слов’янське свято. Гості зможуть побачити театралізовані обряди, показ давнього слов’янського костюму та насолодитися чарівною атмосферою Стародавнього Києва V-XIII ст.

19-20 червня відбудеться грандіозна «Битва XV століття». Назва середньовічного свята говорить сама за себе. У Парку зберуться найсильніші лицарі, щоб зіткнутися у вирішальному поєдинку за всіма правилами лицарського кодексу честі. Також відвідувачів розважать театралізованими виставами та іншими цікавинками.

26 червня в «Парк Київська Русь» з’їдуться екстримали та шибайголови – каскадери з України, Росії та інших країн СНД на свято під назвою «Зліт каскадерів «Київська Русь». Відвідувачі свята, затамувавши подих, зможуть спостерігати за їхніми карколомними виступами. Ці любителі адреналіну покажуть свої найнебезпечніші трюки та влаштують незабутнє захоплююче шоу.

10-11 липня – рольовий фестиваль-маскарад «Київська фібула»

Чарівна подія на яку запрошено казкових та фантастичних героїв – ельфів, чарівників, відважних героїв, принцес, гоблінів  та інших представників чарівного світу. В програмі заходів: турнір зі стрільби з традиційного лука, конкурс рольового костюму, турніри з історичного фехтування, виступи етноколективів та захоплююча нічна програма.

14-15 серпня «Медовий спас» – свято яке прийшло на Русь з Константинополя. Чекаємо Вас на масові народні гуляння, освячення води та меду.  Також гості свята зможуть побачити справжні слов’янські обряди, взяти участь у народних іграх та забавах, скоштувати смачного меду та насолодитися краєвидами і відпочинком на свіжому повітрі.

22 – 24 серпня «День Незалежності України»

Всі ми українці, поважаємо та цінуємо свою країну. Центр культури та історії «Парк Київська Русь» покликаний розповсюджувати знання про історію та культуру нашого народу. В День Незалежності нашої Батьківщини запрошуємо Вас приєднатися до святкування цієї урочистої події та відвідати масові народні гуляння в «Парку Київська Русь».

28-29 серпня – Фестиваль «Билини Стародавнього Києва» ІХ-ХІ ст.

Ці два теплих літніх дні пройдуть в надзвичайній атмосфері Київської Русі. Гостей фестивалю розважатимуть масштабними постановками за мотивами легенд та визначних подій з історії Києва, про великих князів київських та про доблесть і подвиги слов’янських витязів. Відвідувачі Парку зможуть насолодитися видовищними битвами слов’яно-варяжських дружин та виступами кінних театрів каскадерів. А ввечері на Вас чекають виступи яскравих етнічних колективів та захоплююча видовищна нічна битва.

See Also
blank

11-12 вересня – зустріч «Бабиного Літа».

Чудове свято – проводи літа та привітання багряноокої красуні-осені. В Парку відбудуться народні гуляння на природі, показ етномоди та  військового спорядження, середньовічні обряди, ігри, забави та багато іншого.

25-26 вересня – Фестиваль «Гості Стародавнього Києва» XV століття.

Цілих два дні в Стародавньому Києві гостюватимуть представники середньовічної Західної Європи. В Парку відбудеться великий лицарський турнір, що пройде згідно усіх правил XV століття. Також гості зможуть побачити  виступи жонглерів, артистів циркового жанру та багато іншого.

9 жовтня Лучний турнір

В цей день найвлучніші стрільці покажуть своє вміння. В програмі заходів змагання між лучниками, трюкові виступи зі стрільби з традиційного лука, народні гуляння та забави.

17 жовтня – Урочисте закриття ІІІ міжнародного фестивалю «Парк Київська Русь».

Щоп’ятниці, суботи та неділі двері «Парку Київська Русь» відчинені для всіх бажаючих. Гості можуть оглянути експозицію Дитинця Києва, сфотографуватися у середньовічному костюмі, відвідати музей озброєння, постріляти з традиційного лука в Центрі історичного відпочинку, змайструвати щось своїми руками в Центрі творчості та багато іншого.

Отже, 2010 рік «Парку Київська Русь» обіцяє бути цікавим та повним подій. Чекаємо на Вас в Стародавньому Дитинці Києві! Детальну інформацію про кожну з подій Парку шукайте на сайті www.parkkyivrus.com.

Без минулого немає майбутнього!

Прокоментуй!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll To Top