Будується перший в Україні завод з виробництва органічних сонячних батарей.

Сер 10, 2015 Автор:     1 коментар    Рубрика: Новини

В Олександрії (Кіровоградська область) побудують завод з виготовлення органічних сонячних батарей і сонячну електростанцію, повідомляє ot.kr.ua.

Як зазначає один з ініціаторів та розробників проекту, директор департаменту інноваційних впроваджень ТОВ «ПромКонверсія», керівник секції НТТ Малої Академії Наук (МАН) Сергій Камінський, обидва об’єкти будує створене олександрійськими інвесторами підприємство «Чисті енергетичні технології».

Компанія викупила для заводу виробниче приміщення в районі Марта-Іванівка,  необхідне обладнання частково закуплять, а решта – виготовлять самостійно із матеріалів і комплектуючих вітчизняного виробництва, розповідає ініціатор проекту. Підготовчі роботи і монтаж планується завершити до жовтня, а вже до кінця року – отримати першу продукцію.

Для довідки: екологічно чисте сонячне обладнання в світі сьогодні випускає близько десяти підприємств. Український завод не тільки поповнить цей список, але і стане першим в Україні, зазначає ініціатор проекту. У сонячних батареях нового – третього покоління, над якими українські вчені та, зокрема, викладачі та учні Олександрійської філії МАН, працювали не один десяток років, будуть використовуватися тільки органічні матеріали.

Як зазначає Сергій Камінський, органічні батареї поки що відстають за ККД від кремнієвих, але будуть дешевші існуючих аналогів – близько 150 USD. Для порівняння: середня ціна стандартної сонячної батареї становить 1-1,5 тис. USD. Саме тому термін окупності проекту скоротиться в рази і не буде відлякувати потенційних інвесторів. До того ж знімається питання утилізації, яке у випадку з кремнієвими батареями стоїть дуже гостро, підкреслює експерт.

У нове виробництво планується вкласти близько 7 млн ​​гривень. На заводі буде працювати до 50 осіб. Передбачається, що за перший рік роботи підприємство виготовить 40 МВт органічних сонячних батарей. Як зазначає розробник проекту, черга на Олександрівського сонячну продукцію вже розписана на чотири роки вперед.

Зараз у районі ТЕЦ 1-2 виділена ділянка землі під будівництво сонячної електростанції потужністю 1 МВт. Вартість розробленого Національною академією наук спільно з Олександрійської філією МАН проекту становить 7 млн ​​гривень.

1 коментар + Додати коментар

Маєте власну думку стосовно матеріалу? Будь ласка, залиште коментар.

XHTML: Ви можете використовувати ці теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Хмарка тегів

Календар

Грудень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лис    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31