Запоріжжя отримає мільярд євро на найбільшу в Європі вітроелектростанцію

blank

У Запорізькій області наближається до завершення фінальне погодження проекту будівництва найбільшої в Європі вітроелектростанції (ВЕС).

У Приазовському та Мелітопольському районах її будуватимуть держкомпанія «Укренерго» разом з компанією «ЮроКейп Юкрейн I», у якої є досвід таких проектів у Польщі та у Франції. Початок робіт заплановано на 2016 рік.

Впровадження «зелених» технологій обійдеться майже в 1 млрд євро, але ці гроші прийдуть в область у вигляді іноземних інвестицій. «Орієнтовна вартість будівництва Запорізької ВЕС – більше 750 млн євро, ще близько 250 млн євро витратять на будівництво повітряної лінії (330 кВ) та реконструкцію підстанції« Мелітопольська »Дніпровської електроенергетичної системи (ЕС)», – повідомляють у прес-службі «Укренерго».

За словами головного диспетчера Дніпровської ЕС Олександра Онищенка, Запорізьку область в якості будмайданчика вибрали тому, що на узбережжі Азовського моря постійно дмуть сильні вітри, здатні обертати величезні лопаті вітряків – їх середня швидкість близько 15-20 м / с.

«Роботи про проектування цієї ВЕС ведуться з 2008 року. Її потужність буде 500 МВт і вводитися вона буде поетапно. Кожен з вітроагрегатів буде у висоту 97 метрів. Вежа вітряка складається з чотирьох складових конструкцій (щоб було зручніше доставляти їх морем). В основі діаметр щогли буде 4 м, а на верху – 3,2 м. А оскільки висота конструкцій дуже велика, їх фундамент буде заглиблений в землю на 16 метрів », – розповів« Вістям »Олександр Онищенко.

See Also
blank

Вироблена вітром енергія по повітряних лініях піде на підвищувальних підстанцію, а звідти її вже передадуть на Мелітопольської підстанцію.

БІЛЬШЕ вітряки – ДЕШЕВШЕ кіловат

Для Запорізької області вітроенергетика – не в дивину. Вже кілька років в Приазовському районі діє Ботієвської ВЕС, побудована компанією ДТЕК. На момент введення в експлуатацію вона входила в п’ятірку найбільших у Центральній та Східній Європі. «За результатами 2014 Ботієвської ВЕС забезпечила виробництво понад 600 млн кВт« зеленої »електроенергії. Це можна порівняти зі споживанням електроенергії Мелітопольського, Приморського та Приазовського районів Запорізької області », – повідомили в прес-службі ДТЕК.

Як пояснюють в Дніпровській електроенергетичній системі, вартість кіловат-години, виробленого за допомогою вітру, поки що досить висока, і перевищує отримані в «традиційних» ГЕС, АЕС і ТЕС. Різницю держава компенсує за допомогою «зеленого» тарифу (щоб підтримати альтернативну енергетику), але зі збільшенням кількості вітроустановок кіловати стануть дешевшими. «Крім вигоди з точки зору екологічності, вітроустановки мають ряд інших плюсів. Вони всі будуть будуватися в лісосмузі, так що не будуть займати місце в полі. Щоб був доступ до вітряків, уздовж посадок робляться автодороги з твердим покриттям, що теж плюс для місцевого населення », – говорить Олександр Онищенко.

Прокоментуй!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll To Top