Тризуб

blank

Малий державний герб України, Тризуб, був затверджений Верховною Радою України 19 лютого 1992 року. На ньому зображений золотий тризуб на синьому фоні.
Сьогодні існує кілька теорій про походження цього символу. У грецькій міфології тризуб був символом Посейдона, морського бога. Але його можна було знайти й у багатьох інших народів і держав, наприклад, у Візантійській імперії, сарматів та скандинавських країнах, де його використовували за різним призначенням – як релігійний, державний, військовий або геральдичний символ, а також просто в якості елементу орнаменту.
У стародавні часи Тризуб вважався магічним символом, що охороняв від лихого. Археологи знаходять його на численних об’єктах, що датуються першим сторіччям від різдва Христового. Перша письмова згадка була у Х сторіччі нашої ери.
За часів Київської Русі (ІХ сторіччя – 1240 рік) Тризуб став символом Великого князя. Посли київського князя Ігоря використовували печатки зі знаком тризуба, підписуючи угоду з Візантійською імперією (395-1453). Ще один Великий князь, Володимир, друкував монети з власним портретом з одного боку та тризубом – з іншого. На той час вважалось, що Тризуб символізує поділ Всесвіту на небо, землю та потойбічний світ, а також Божественний, чоловічий та жіночий принципи і три елементи природи (повітря, земля і вода).
Як Російська імперія, так і СРСР, після короткого відродження Тризуба в незалежній Україні 1918 року, докладали чимало зусиль, щоб стерти цей символ з української пам’яті.
Очікується, що Тризуб стане частиною великого герба країни.

Прокоментуй!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll To Top