Працівникам ЗАТ «РІЗ» вдалося прорватися на територію «окупованого» заводу.

Сьогодні працівникам ЗАТ «Ремонтно-інструментальний завод», вдалося прорватися через «чорний хід» на територію індустріальної установи. Нагадуємо, що після зміни керівництва на підприємстві, робочий колектив понад тиждень часу без пояснень не допускають до своїх робочих місць.

Нове керівництво підприємства, в особі Гузя Юрія Михайловича, не відгукнулося на заклик працівників відвідати завод і дати вичерпні відповіді на запитання колективу. Натомість на зустріч було делеговано новопризначеного юриста підприємства пана Назара Богдановича, який відмовився називати своє прізвище. Велике здивування у нього викликала присутність журналістів та громадських активістів, які прийшли підтримати невеликий робочий колектив ЗАТ «РІЗ». Під тиском преси та представників громадськості, ініціативній групі колективу «Ремонтно-інструментального заводу» вдалося потрапити на територію підприємства.

Розмова колективу ЗАТ РІЗ з юристом

Встановити факт розрізання обладнання заводу на металобрухт – не вдалося, оскільки усі цехи були зачинені. Але заступник керівника з питань виробництва Захарків Петро Степанович повідомив представників ЗМІ про відсутність заводських пломб на замках, що може свідчити про несанкціоноване проникнення посторонніх осіб в середину цехів, де знаходиться виробниче обладнання.
Під час зустрічі з колективом ЗАТ «РІЗ» юрист Назар Богданович був поінформований про суми заборгованостей по заробітній платі, яка має бути виплачена згідно судових рішень та виконавчих проваджень, а також чинного законодавства України. Пан Назар пообіцяв, що по мірі можливостей ці кошти буде виплачено. Але, як стверджують працівники заводу, гарантій того, що ці кошти будуть надходити на розрахунковий рахунок підприємства – немає.
Окрім того, відкритим залишається питання виплати заборгованостей заробітної плати, які були нараховані у період після винесення судових рішень. Зі слів Назара Богдановича, виплатою зарплати повинен займатися новопризначений керівник – Гузь Юрій Михайлович. Зважаючи на те, що пан Юрій уникає зустрічей з колективом ЗАТ «РІЗ», працівники сумніваються, що цю заборгованість буде погашено.
Також, юрист Назар Богданович повідомив про те, що на підприємстві 10 жовтня 2014 року відбудеться скорочення штату працівників у зв’язку з виробничою необхідністю. Таку необхідність він пояснив відсутністю замовлень на підприємстві. Робітники обурені такою аргументацію, адже про які замовлення може йти мова, якщо потрапити на підприємство ні замовники, ні виконавці не можуть.
Працівники ЗАТ «РІЗ» вимагають негайного допущення їх до своїх робочих місць і погашення заборгованостей по заробітній платі від новопризначеного керівника Гузя Юрія Михайловича. Також, ініціативна група колективу «Ремонтно-інструментального заводу» закликають голову фонду державного майна Копача Миколу Ігнатовича та виконуючого обов’язків голови правління ВАТ «Автонавантажувач» Воробця Олега Мирославовича надати гарантії збереження майна підприємства.
Нагадуємо, що в середу 6 серпня, працівники заводу звернулися в обласну та районну прокуратуру з колективною заявою про вчинення злочину і тепер сподіваються на чесне та незалежне розслідування цієї справи.

See Also
blank

Ініціативна група колективу ремонтно-інструментального заводу
Громадський сектор Євромайдану (Львів)
Демократичний Альянс (Львів)
Контактна особа Юрій Шивала – (093) 730-32-97, (067) 672-13-87

Прокоментуй!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll To Top