Now Reading
Реставраційна експедиція у ДІКЗ «Тустань» ‘2014 перейшла екватор

Реставраційна експедиція у ДІКЗ «Тустань» ‘2014 перейшла екватор

У ДІКЗ «Тустань» триває волонтерська експедиція з очищення кам’яних та дерев’яних поверхонь пам’яток на території Заповідника від ново часових пофарбувань.

Робота реставраторів каменю не проста, оскільки написи на поверхні скель виконано різними видами фарб на кам’яних поверхнях різної структури, а отже і метод роботи у кожному випадку слід підбирати інший. Для правильного дотримання методики кожному напису доводиться приділяти велику кількість часу, відтак учасники експедиції працюють не на швидкість, а на якість виконання роботи. В часі експедиції вже повністю видалено чотири написи, та ще стільки ж на етапі завершення.

Окремим об’єктом роботи реставраторів каменю стала кам’яна церковна чаша 1833 року, що збереглась на території церкви св. Миколая у с. Урич. Цей предмет тривалий час перебував в господарській зоні на території церкви і зазнав забруднень олійними фарбами, цементним розчином, а також покрився мохами. Волонтером експедиції завершено очистку цього об’єкту і приготовано його до експонування в рамках екскурсії церквою св. Миколая.

Тривають реставраційні роботи на церкві св. Миколая. Волонтери провели витравлювання жука-деревогриза із дерев’яних підвалин церкви. Розпочато роботу з реставрації головних вхідних дверей до церкви. Іде робота на металевих деталях дверей: зняття фарби, іржі, чищення. Головна частина роботи на церкві – зняття олійних фарб із полотна дверей та одвірків.

See Also

Окрім робочих моментів, для волонтерів експедиції заплановано відпочинково-культурні заходи: екскурсії, творчі вечори та інше. Завершення робіт відбудеться перед початком Зустрічі у Фортеці “Ту Стань! – 2014″, яка стане доброю нагодою відпочити після виконаної роботи.

Прокоментуй!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll To Top