Now Reading
3G в Україні бути.

3G в Україні бути.

Порошенко підписав указ про впровадження 3G зв’язку в Україні. Більше ніяких чуток, домислів, припущень і розмитих термінів. Президент України Петро Порошенко указом № 613/2014 від 23 липня 2014 зобов’язав Міноборони, Адміністрацію Державної служби спецзв’язку та захисту інформації України, Генштаб ЗСУ та інші зацікавлені органи до 15 серпня вжити заходів для конверсії радіочастотного ресурсу та впровадження систем мобільного зв’язку третього покоління в країні . Враховуючи крайні терміни на проведення тендеру на передачу частот, вже восени ми можемо забути про моторошний GPRS і неспішний EDGE, відкривши для себе хай і не передові, але все ж непогані швидкості 3G-мереж.

Серед головних цілей розвиток національної інформаційної інфраструктури та ресурсів, впровадження передових технологій, забезпечення повсюдного доступу населення до глобальної мережі інтернет, а також модернізація систем оборонного комплексу України та залучення додаткових надходжень до бюджету. Тобто виходить, що з усіх боків еволюціонування мобільного зв’язку річ вигідна і для абонентів, і для операторів, і для держави.

Документ в загальних рисах описує процес конверсії і розподіляє завдання по залученим органам і організаціям. До 15 серпня 2014 Кабмін зобов’язаний забезпечити проведення конверсії частот для впровадження в Україні системи мобільного зв’язку третього покоління стандарту ІМТ-2000 (UMTS). У цей же рядків Міноборони, Адміністрація Державної служби спецзв’язку та захисту інформації України, Генштаб ЗСУ та інші зацікавлені органи здійснять держрегулювання проекту і приймуть необхідні заходи зі свого боку. А до 30 жовтня 2014 Національна комісія з питань регулювання зв’язку України зобов’язана провести тендер на видачу ліцензій на користування часоти.

See Also

Схрестимо пальці, щоб неповоротку держмашину НЕ заціпило на півдорозі і в визначений документом термін ліцензії все ж були отримані операторами. А вони з 3G зволікати не стануть – підготовчі заходи вже робляться, потрібно тільки дати команду до старту.

Прокоментуй!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll To Top