Now Reading
Сенат США визнав Україну військовим союзником без членства в НАТО

Сенат США визнав Україну військовим союзником без членства в НАТО

Сенат США прийняв в остаточному читанні законопроект, який надав Україні статус союзника без членства в НАТО.

Крім України з сьогоднішнього дня союзниками США є Грузія і Молдова. Таким чином, у разі прямої військової агресії проти будь-кого із союзників, США можуть ввести війська: наприклад, на територію України з метою захисту від російської агресії.

Сенат США

При цьому США не визнали анексію Криму Росією та як і раніше розглядають півострів в якості української території в статусі АР Крим.

Крім прямого введення військ, закон, зокрема, дає право президенту США збільшити співробітництво Збройних сил США зі збройними силами України, Грузії, Молдови, Азербайджану, Боснії і Герцеговини, Косово, Македонії, Чорногорії та Сербії і посилити допомогу Сполучених Штатів і НАТО в забезпеченні безпеки цих країн.

See Also
blank

Таким чином, після розбіжностей всередині ЄС щодо ухвалення санкцій проти Росії США сформували в Європі власну геополітичну вісь від Балкан до Кавказу.

Документ також забороняє всім федеральним відомствам і установам робити які-небудь дії з метою визнання суверенітету Російської Федерації над Кримом або надання будь-якої іншої підтримки незаконної анексії Криму Російською Федерацією. Крім того, рекомендує держсекретареві зміцнити демократичні інститути, незалежні ЗМІ, політичні та неурядові організації держав колишнього Радянського Союзу та активізувати освітній і культурний обмін.

Прокоментуй!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll To Top