Відкриття виставки «Віза на життя: дипломати, які рятували євреїв»

Чер 17, 2014 Автор:     Прокоментуй!    Рубрика: Події

22 червня у рамках Міжнародної наукової конференції «Праведники світу та інші рятівники у час Голокосту: приклад України у порівняльному контексті» відкриється виставка «Віза на життя», присвячена дипломатам Праведникам народів світу. Виставка організована Ізраїльським Культурним Центром при Посольстві Держави Ізраїль в Україні (м. Дніпропетровськ).
Герої виставки «Віза на життя»  рятували життя під час Голокосту. Спайдери пропонують познайомитися з біографією рятівників євреїв.

Офіційний прес-реліз Ізраїльського Культурного Центру повідомляє: «Катастрофа відбувалася на очах мільйонів людей, на очах всього світу, а найстрашніше, що вона відбувалася з їх мовчазної згоди. Дипломати, володіючи міжнародним імунітетом, в силу свого статусу мали практично необмежені можливості впливати на долі біженців. Деякі робили все можливе, щоб законодавчо заборонити в’їзд євреям в свої країни. Тим не менш, є імена, яскраво виділяються на загальному тлі. У той страшний час ці люди були гордістю і надією на гуманність людства».
У 1953 році «Яд Вашем» був наділений Кнесетом правом присвоювати звання «Праведник Народів Світу» як вираження вдячності єврейського народу. Верховний Суддя очолює комітет, що складається з громадських діячів, завдання якого – підтвердити, що претенденти на це звання діяли цілком і повністю з власної волі, ризикуючи власною свободою, безпекою, життям і не отримуючи жодної винагороди або нагороди за свою допомогу.
Ситуація з дипломатами – офіційними представниками іноземних держав – завжди була особливою, оскільки вони самі ризикували значно менше, ніж інші люди, що допомагали євреям. Тому в даному випадку критерії присвоєння нагороди «Праведник Народів Світу» наступні: вони діяли всупереч прямими вказівками свого керівництва, а також ризикували своєю кар’єрою і надавали допомогу значній кількості людей. Парламент Держави Ізраїль уповноважив організацію Яд Вашем від імені всього єврейського народу віддати належне «Праведників Народів Світу», які ризикували своїм життям задля порятунку євреїв. На сьогоднішній день такими визнано близько 16 тисяч осіб. Всього 9 з них були дипломатами, але саме їх дії були вирішальними для життя десятків тисяч євреїв.
Фотографії, використані у цій виставці, взяті з приватних колекцій сімей дипломатів.

Офіційне відкриття виставки 15:00.
Будинок Д. Пчьолкіна, зал Royal Club, пл. Дем’яна Бєдного, 5

Маєте власну думку стосовно матеріалу? Будь ласка, залиште коментар.

XHTML: Ви можете використовувати ці теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Хмарка тегів

Календар

Травень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Кві    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031