Now Reading
Минуле у «цифрі» запрезентували у Львові

Минуле у «цифрі» запрезентували у Львові

Новий мультимедійний формат історичного проекту запропонували львів’янам дослідники Центру міської історії. Оцифровані поштівки, фотографії, відео різних жанрів про життя міст і містечок Центрально-Східної Європи, давні карти та унікальні історичні архіви розміщені у вільному доступі на виставці «Минуле у «цифрі»: місто, історія та цифрові технології».
Проект розглядає питання ролі нових медіа та ІТ-технологій в осмисленні та переосмисленні  минулого.  Виставка спрямовує до міркувань над перевагами та викликами формату публічної історії як співпереживання у сприйнятті минулого, проблематикою оцифрування історичних матеріалів та нових форм документування подій, якими стали, наприклад, Instagram, стріми тощо.
Інтерактивність – ключова особливість нової виставки Центру міської історії. Цифрові історичні проекти Центру, які складають ідею експозиції, представлені на мультимедійних пристроях із сенсорними дисплеями та дозволяють максимально ознайомитися із напрацюваннями дослідників, відчути історію «на дотик». Поруч із цифровими ґаджетами розміщені також звичні інструменти історичних досліджень, наприклад, картковий каталог з бібліотеки чи давні карти міст.
Виставка створена на перетині «традиційної» та «цифрової» історії і є прикладом публічної історії – яка покликана популяризувати минуле, підвищувати зацікавлення широкої громадськості історичними фактами і подіями, зміцнювати усвідомлення важливості історичних контекстів минулого.
Складовими експозиції є чотири дослідницькі проекти Центру міської історії:
Проект «Карти Міст» – пошук, оцифрування та публікація старовинних карт міст регіону Центрально-Східної Європи з архівних, музейних та приватних колекцій. Проект представляє карти з 7 країн, 37 міст. Загалом це 160 карт з 17 колекцій, близько половини з них – це карти Львова, найстаріша з яких датована 1635-м роком. Кожен відвідувач виставки має можливість співставити сучасну карту Львова і п’ять давніх карт міста на великій мультимедійній панелі, оцінити метаморфози простору і назв міських локацій.
Проект «Урбаністичні образи» – пошук, оцифрування та дослідження зображень –  фотографій, поштівок, літографій, які відображають особливі моменти та звичне життя міст і містечок Центрально-Східної Європи різних історичних періодів. Загалом це понад 5 тис. світлин: від 200-річної давності до сучасних. 3,5 тис. з них – фотографії Львова. На виставці представлена великомасштабна оцифрована давня фотографія, складена з частин, розміщених на магнітній стрічці – відвідувачі можуть самостійно варіювати розміщення елементів, складати пазл цілісної світлини.
Проект «Міське Відео» – це архівування та дослідження міського медіа-ландшафту на основі кінематографічних та аудіо-візуальних матеріалів з державних та приватних збірок. Колекція Центру включає кіноновини, телевізійні сюжети, аматорське відео, зняте на 8-мм плівку чи VHS-касети та ін. Відвідувачі виставки можуть переглянути приклади матеріалів добірки, які допомагають краще зрозуміти події минулого та є цінним історичним джерелом.
Проект «Інтерактивний Львів» – це дослідження змін міського простору та суспільних трансформацій Львова за допомогою цифрової карти, на яку нанесено близько двох тисяч об’єктів (будинків, вулиць, спогадів, фотографій), що об’єднані різними темами. На виставці також можна прослухати інтерв’ю із мешканцями Кастелівки та ознайомитися із проектами, присвяченими вивченню історії районів Львова.
Поруч із представленням дослідницьких проектів Центру, виставка ставить питання про роль публічної історії для сучасників: індивідуальне сприйняття історичних фактів, загальну доступність архівів, можливість використання візуальних даних, формування нових підходів і методологій у дослідженні минулого. Експозиція також заохочує осмислити  можливості програмного забезпечення в систематизації історичних досліджень та функцію хронікерів, яку виконують активісти-неісторики, документуюючи певні події історичного значення.

Експозиція розрахована для людей різного віку і зацікавлень. Виставку можна переглянути щодня з 12 червня до кінця жовтня 2014 р. з 11.00 до 17.30, вхід вільний. Функціонує постійна екскурсійна програма.

Контакти:

Андрій Лінік
(координатор виставки)
067 5 999 610
a.linik@lvivcenter.org
Олена Кравченко
(медіа-підтримка)
096 50 83 942
o.kravchenko@lvivcenter.org

Організатор виставки:

Центр міської історії є інституцією, яка поєднує дослідження міст, їхніх громад та культур з такими форматами публічної історії як освітні програми та виставки. У наших проектах ми намагається критично і по-новому досліджувати минуле з перспективи міст, робити дослідження доступними для широкої аудиторії і створювати простір для дискусій та обміну думками між різними середовищами, між академічною спільнотою та широкою громадськістю.

See Also

Довідка:

Цифрова історія означає використання цифрових медіа та інструментів для досліджень, представлення, викладання та написання історії. Цифрова історія як практична та теоретична дисципліна розвинулася завдяки цифровій гуманістиці поява якої була обумовлена використанням нових технологій у гуманітарних дослідженнях
Цифрова історія – підхід до досліджень та представлення історії, який використовує цифрові машини та засоби. Для цифрової історії важливі такі поняття як база даних, гіпертекст, мережа тощо, які не заперечують попередніх досягнень та ідей історичної науки

Прокоментуй!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll To Top