Now Reading
Міжнародна конференція 22–24 червня 2014 р.

Міжнародна конференція 22–24 червня 2014 р.

22–24 червня 2014 р. у м. Дніпропетровськ відбудеться Міжнародна наукова конференція «Праведники світу та інші рятівники у час Голокосту: приклад України у порівняльному контексті».
У непрості для України часи, коли суспільство роз’єднують питання історичної пам’яті, і сама історія перетворюється на засіб маніпуляції свідомістю, а хибні трактування стають політичною зброєю та формують позицію людей до подій у країні, варто нагадати всьому світові, що історія України має і позитивні приклади добросусідських стосунків, на яких треба вчитися єдності та толерантності. Чи не найкраще таку співдружність, а також жертовність демонструє тема Праведників народів світу, і взагалі осмислення мотивів рятування людей за екстремальних умов, зокрема – під час Голодомору, вірменського геноциду тощо.
Саме цій проблематиці присвячена представницька наукова конференція.
На конференції планується розглянути наступні питання:

  • Стан історіографії й огляд історичних джерел.
  • Євреї та інші національності напередодні й у перші роки війни: характер і динаміка стосунків.
  • Різні аспекти рятувальних акцій: хто, коли і чому переховував євреїв?
  • Співвідношення між індивідуальними рішеннями та інституційними інтересами: окупаційні органи, підпілля, партизанські рухи, церкви.
  • Митрополит Андрей Шептицький та інші рятівники євреїв: дилеми морального вибору за умов тоталітарних режимів.
  • Історична пам’ять про рятівників євреїв та феномен «Праведників народів світу».
  • Дилеми морального вибору під час рятування людей у екстремальних умовах.

До участі в конференції запрошені вчені та громадські діячі з багатьох країн світу. Серед лекторів та диспутантів: Микола Балабан (Львів), Арон Вайс (Єрусалим, Ізраїль), Вацлав Вєжбєнєц (Жешув, Польща), Фаїна Винокурова (Вінниця, Україна), Ліліана Гентош (Львів, Україна), Максим Гон (Рівне, Україна), Владислав Гриневич (Київ, Україна), Людмила Гриневич (Київ, Україна), Ярослав Грицак (Львів, Україна), Василь Гулай (Львів, Україна), Олександр Давлєтов (Запоріжжя, Україна), Олександр Круглов (Харків, Україна), Мирослав Маринович (Львів, Україна), Тарас Мартиненко (Львів, Україна), Анна Медведовська (Дніпропетровськ, Україна), Йоанна-Ельжбєта Потачек (Жешув, Польща), Шимон Редліх (Єрусалим, Ізраїль), Євген Розенблат (Брест, Білорусь), Оксана Сікорська (Львів, Україна), Кай Струве (Німеччина), Олег Суровцев (Чернівці, Україна), Ігор Щупак (Дніпропетровськ, Україна) та інші.
В рамках конференції пройде ряд відкритих дискусій, до яких зможуть долучитись всі бажаючі.
Також у рамках конференції відбудеться відкриття виставки «Віза на життя», присвяченої дипломатам Праведникам народів світу. Виставка проводитиметься за підтримки Ізраїльського культурного центру при Посольстві Держави Ізраїль в Україні міста Дніпропетровськ.

Організатори конференції:

Музей «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» (м. Дніпропетровськ)
Програма вивчення сучасної української історії та суспільства ім. Петра Яцика Канадського Інституту Українських студій Альбертського університету, Львівського Національного Університету ім. Івана Франка та Українського Католицького Університету
Український інститут вивчення Голокосту «Ткума»
«Українсько-єврейська зустріч» («Ukrainian Jewish Encounter», Canada)
Український Католицький Університет (м. Львів)
за сприяння Міністерства освіти і науки України.
24 червня, о 14.00, для методистів та вчителів історії з усієї України відбудеться семінар, присвячений вивченню у школах історії Другої світової війни та Голокосту.

Офіційне відкриття конференції 22 червня о 15:00 у Будинку Д. Пчьолкіна (пл. Дем’яна Бєдного, 5)
Подробиці за тел.: 0959346241
e-mail: olga.prishko@yandex.ua

Прокоментуй!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll To Top