Now Reading
Міжнародна конференція про міський простір Львова поєднає наукові дискусії та мистецькі рефлексії

Міжнародна конференція про міський простір Львова поєднає наукові дискусії та мистецькі рефлексії

Впродовж трьох днів, із 29 по 31 травня 2014 року у Львові відбуватиметься ХІІ Міжнародна наукова конференція – “Львів: місто – суспільство – культура”. Конференція присвячена міському простору Львова у його реальних і символічних вимірах під назвою “Львів/Lwow/Lemberg як міські простори: уявлення, досвіди, практики”. Це вже дванадцята конференція із серії “Львів: місто – суспільство – культура“.
Особливістю конференції стане вихід за рамки академічності: окрім майже 70-х науковців з різних країн, до осмисленя проблематики доєднаються художники, літератори, митці, арт-куратори, аніматори культури, управлінці, професійне середовище та всі зацікавлені містяни.
Міський простір як образ і середовище, як засіб і атмосфера, прихисток, історичне відображення та модерне натхнення – відкривати різні аспекти просторовості Львова закликають організатори міжнародної конференції та дослідники історії міста. Конференція включатиме панельні дискусії, наукові обговорення, літературні читання під відкритим небом та презентації арт-проектів.
Метою конференції є зібрати дослідників, які в різний спосіб працюють з просторовими аспектами, досліджуючи минуле Львова. Учасники конференції спробують спроблематизувати простір на прикладі одного міста, показати його багаторівневість і багатофакторність, розглянути простір як чинник у формуванні та інтеґруванні міста в цілість.
Панельні дискусії стосуватимуться як історичних, так і сучасних аспектів простору Львова: його сталості та метаморфоз, ситуативності, центральності та периферійності, локальності й глобальності, тяглості і перервності, включеності та виключеності. Трьома основними фокусами буде розуміння простору через уявлення, практики та досвід.
Конференція об’єднає низку наукових інституцій та залучить різні академічні простори Львова. До участі запрошені дослідники з різних країн, інституцій та напрямків – всього понад 70 учасників. Відкриття конференції та впроваджуюча панель відбудуться у Львівській міській раді – просторі міської влади. Панельні дискусії триватимуть на історичному факультеті та в університетській бібліотеці Львівського національного університету ім. Івана Франка, а також у Центрі міської історії. В останній день конференцію гостюватиме компанія «ProSteer Group” (вул. Донецька 8), яка знаходиться в будинку колишнього сиротинця, де викладала письменниця, літературний критик Дебора Фогель.
Ми намагаємося вийти за межі звичних форматів академічних заходів і дати голос різним середовищам: від науковців, які досліджують Львів, через поетів, митців, кураторів, які своїми арт-проектами привертають минуле в сучаний простір міста, до професійних середовищ, які змінюють /повертають значення старих місць і надають їм нових сенсів. Арт-заходи конференції стануть спробою осмислення міського простору в мистецький спосіб з апелюванням до емоцій, асоціацій, причетності, атмосфери, змістів, звуків та образів. Митці розглядатимуть простір як засіб, як матеріал, як тло і як акцент, експериментуватимуть із просторовими елементами, конструкціями та впливами.
Ініціаторами конференції є історичний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка та Центр міської історії Центрально-Східної Європи. Багаторічним партнером конференції є Педагогічний університет ім. КНО у Кракові, подію також підтримує Львівська міська рада. Робочими мовами будуть українська, польська та англійська.
Всі заходи конференції – відкриті. Організатори заохочують усіх зацікавлених долучатися до події та оцінити її новий понадакадемічний формат.

Контакти:

Доц. Мар’ян Мудрий
097 26 30 181
m_mudryi@yahoo.com

Др. Ірина Мацевко
097 21 02 062
i.matsevko@lvivcenter.org

 

Арт-заходи в рамках ХІІ Міжнародної наукової конференції
“Львів/Lwow/Lemberg як міські простори: уявлення, досвіди, практики”

Арт-заходи, як частина конференції, стануть спробою осмислення міського простору в мистецький спосіб, апелюючи до емоцій, асоціацій, причетності, атмосфери, змістів, звуків та образів. Митці розглядатимуть простір як засіб, як матеріал, як тло і як акцент, експериментуватимуть із просторовими елементами, конструкціями та впливами.

 

See Also

Літературні читання простонеба

29 травня 2014 року о 20.30 у сквері на вулиці Лисенка поруч із костелом св.Антонія відбудуться відкриті літературні читання “Текст – Поезія – Зображення – Простір. Lemberg /Lwów/Львів: мистецьке середовище – тяглість і розриви”.
Об’єктом уваги стане поезія львівського літературного середовища першої половини ХХ ст. та твори сучасних львівських авторів, максимально гармонійна інтеграція цих текстів в середовище сучасного Львова, де простір стане одним із засобів передачі внутрішньої інтонації віршів.
Учасники арт-читань озвучать твори Дебори Фоґель, Збігнєва Херберта, Леопольда Стаффа українською, польською мовами та їдишем. Вибір локації заходу невипадковий: всі троє авторів мешкали поблизу костелу, а Збігнєв Херберт був хрещений у костелі св. Антонія.
Підсилення історичних контекстів аудіо-візуальними складовими і просторовими метаморфозами  відкриє можливість нового сприйняття поезії, переосмислення змістів й інтеграції актуальних ідей того часу в теперішню дійсність. Читання дасть змогу за допомогою метафори поєднати такі речі як подорож, історія та мистецтво, налагодити діалог зовнішнього та внутрішнього, історичного та прийдешнього.
Поезію читатимуть сучасні львівські письменники, поети, художники й молоді дослідники, наповнюючи простір скверу текстами львів’ян, які залишили вагомий слід у літературі Львова ХХ століття. Окрім текстів: їх ритміки, акцентів і тональності, важливим засобом передачі атмосфери того часу стане незвичне оформлення звиклого простору скверу. На час читань цей громадський майданчик буде наповнений предметами інтер’єру майже столітньої давності й передаватиме вигляд типового помешкання міжвоєнного періоду.
Координаторка проекту: Зоряна Гребенюкова – львівська художниця, аніматор мистецького процесу у Львові. Авторка й кураторка численних художніх, мистецьких проектів, виставок, інсталяцій, музичних подій в Україні та в Польщі.
За підтримки Генерального Консульства Республіки Польща у Львові.

Презентація арт-проектів львівських митців

31 травня 2014 року о 12.20 в офісі компанії «ProSteer Group» (вул. Донецька, 8) відбудеться відкрите обговорення проектів арт-блоку «LEMBERG / LWÓW / ЛЬВІВ: мистецьке середовище – тяглість і розриви».
Чотири просторові проекти митців відкриють чотири умовні напрямки для руху до суті простору Львова в арт-вимірі, переплетення в ньому історії та сучасності, оживлення пам’яті за допомогою акцентів на звичних предметах, міських об’єктах, екстер’єрах та інтер’єрах будівель.
Митці запропонують львів’янам запалити «Визначні неони» – втілити неонові написи на стінах будинків, де свого часу мешкали діячі культури, вплив яких на розвиток мистецького процесу не обмежується тільки містом, а сягає масштабів Європи. У такий яскравий спосіб автор проекту, Олег Перковський, пропонує згадати зокрема учасників творчих груп Штурм, Нова генерація та Артес.
Андрій Бояров експериментує з практиками «перенесення» львівських митців і діячів культури, особисте і творче життя яких розвивалося у Львові, а водночас центри зацікавлень і професійного спілкування знаходилися поза його межами. Проект «Львів і решта світу. Подорожі, зустрічі і віднесення мистецького середовища» відображатиме власний досвід і приватний погляд на відомі міські постаті.
Окреслити, локалізувати простори, в яких мешканець Львова міг контактувати з творами мистецтва до початку Першої світової війни – у час можливої кризи певного мислення про мистецтво, спробує Анна Костирко. Її проект «Виставковий простір Львова 1913: спроба реконструкції» базується на дослідженнях архівів, але виходитьза межі академічної репрезентації.
«Miscja hromadskoho xarčuvannja, jak prostory pamjati» представить Влодко Костирко. Його проект зібрав колекції та підробки в інтер’єрах львівських кав’ярень та ресторанів. Проекти Влодка Костирка більшість львів’ян споглядають щодня, відвідуючи улюблені кав’ярні чи кнайпи, дизайн яких розробляв митець. Зустріч із художником – це можливість наживо послухати, як виникають концептуальні ідеї дизайну закладів, як відбувається їх втілення, які секрети використовує митець, щоб «вдихнути» в інтер’єр дух минулої Галичини. Влодко Костирко акцентує: його проекти – це спроба повернення пам’яті про «людей і місця» як альтернативи до офіційної історії міста.
Модератор арт-блоку – Богдан Шумилович. За підтримки мистецької групи «Pereoblik».

Про учасників:
Олег Перковський – художник. Eкспериментує з відео, графічним живописом, темою архітектури та стріт-артом. Cпівзасновник та віджей формації “Restart”.
Андрій Бояров – незалежний художник і куратор. Займається медіа-артом та фотографією, окремою темою в якій є міський простір та його нашарування. Аніматор культури, учасник і обсерватор художнього середовища Львова, Варшави і Талліна.
Анна Костирко – аніматор культури, магістр історії мистецтва Католицкого Університету в Любліні. Поле зацікавлень – львівска історія мистецтва, проблеми колекцій і колекціювання.
Влодко Костирко – художник, аранжатор інтер’єрів, магістр історії мистецтва Католицкого Університету в Любліні.

Прокоментуй!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll To Top