Now Reading
Вперше в Україні лицарський турнір

Вперше в Україні лицарський турнір

20-22 вересня у «Парку Київська Русь» (с. Копачів Обухівського району) відбувся найбільший Міжнародний фестиваль осені – «Гості Древнього Києва XV століття». Кількасот учасників клубів історичної реконструкції з України, Росії, Білорусі та Латвії відтворили романтичну атмосферу XV століття – доби лицарської честі, доблесті й куртуазності.
На урочистому відкритті фестивалю президент «Парку Київська Русь» Володимир Янченко зазначив, що це прекрасне свято відтворює історичні події та військову велич доби Середньовіччя. Захід, що збирає людей, небайдужих до історії, багатства і глибини культури та традицій Європи тієї епохи.
Про початок заходу гучним пострілом заявила мортира «Святий Грааль», привезена із Білорусі, – реконструкція середньовічного артилерійського знаряддя.
На фестивалі вперше в Україні було відтворено масштабний лицарський турнір. Лицарі демонстрували свою бойову майстерність та благородство у безкомпромісних піших боях та видовищних кінних зшибках. За задумом, увесь турнір був присвячений Таємничій Дамі. Завоювати її прихильність лицарі могли, здобувши перевагу над супротивниками та перемігши власні негативні якості – гординю, гнів, заздрість тощо. Адже справжній лицар повинен бути сильним та сміливим воїном, вірним та самовідданим, а крім того – справедливим, великодушним, чемним і щедрим, завжди захищати слабших та шанувати жінок. Стежив за дотриманням духу лицарства і Дамський суд честі.
Протягом трьох днів фестивалю відбувались запеклі поєдинки, денні та нічні бої, кінні сутички (джостри) та кінні «меле» – баталії між партіями лицарів.
За рішенням Маршалів турніру, перемогу здобув сер Дітмар – Дмитро Савченко із Москви. Саме він здолав суперників та підкорив серце Таємничої Дами. У трійку лідерів турніру також увійшли лицарі із Санкт-Петербурга – сер Ніколя Дюшейрон (Дмитро Пєтухов) та сер Арту (Артем Торшин). «Лицарем честі», за рішенням благородних дам, став сер Олівер Найтлі – Ростислав Мирошниченко із Одеси.
Окрім того, під час фестивалю відбулася унікальна презентація «Київської роти святого Володимира». Глядачі вперше побачили, якою була особиста охорона князя, що супроводжувала його у поїздках до Європи з дипломатичними місіями.

Гості фестивалю могли ознайомитись із побутом Середньовіччя, який до деталей було відтворено у таборі учасників, покататись на породистих конях із Конюшні князя Володимира, постріляти з історичних луків, поласувати смачними стравами приготовленими щедрими господинями Древнього Києва, та придбати оригінальні сувеніри на ярмарку майстрів.
Культуру XV століття відтворили ансамблі старовинної музики та середньовічних танців «Ірдорат» із Білорусі та «Кантика-Гальярда» із Росії.
Насиченою була вечірня програма: нічні битви, вогняне шоу та феєрверк створили атмосферу незабутнього свята.

Прокоментуй!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll To Top