Now Reading
Фестиваль “Ту Стань!” повернув у середньовіччя сім тисяч відвідувачів

Фестиваль “Ту Стань!” повернув у середньовіччя сім тисяч відвідувачів

Дзвоном мечів та ритмами давньої музики відгримів цими вихідними, 2-4 серпня, фестиваль “Ту Стань! – 2013”, що відбувся у селі Урич, Сколівського району, Львівської області.

Цього року фестиваль “Ту Стань!” та чарівна атмосфера давньої карпатської пам’ятки привабили до себе більше семи тисяч відвідувачів із цілої України та із-за кордону.

Василь Рожко: „Загалом, все, що ми запланували, вдалося. Така підготовка – це для нас постійний процес. Вежу ми будемо завершувати ще після фестивалю, збудуємо невеличке містечко на галявині. З кожним роком ми набуваємо все більше і більше інструментів, якими можемо і далі наповнювати фестиваль, користуватися ними, декорувати територію Тустані, використовувати у програмі.”

Олексій, гість із Москви, поділився своїми враженнями від фестивальної атмофери: „Дізнався в інтернеті про середньовічний фестиваль “Ту Стань!”, вирішив приїхати із сім’єю адже мене дуже цікавить ця тема. Одночасно відвідав і Львів – атмосфера цього міста дуже вдало доповнилася тим, що побачив у Тустані. Я в захваті та хочу повернутися ще.”

При вході на територію Заповідника всіх запрошували безкоштовно відвідати Музей історії Тустані – тут можна побачити зброю, якою билися в Тустані, частини дерев’яних стін та даху фортеці на скелях, реконструйовану гридницю тустанського воєводи та інші цікаві артефакти.

Насичена фестивальна програма була розрахована на відвідувачів різного віку та зацікавлень. Однією з найбільш популярних локацій стали тенти литовських реконструкторів – вони відтворювали давні ремесла за технологією раннього середньовіччя. Литовський коваль Максімас Міцкевічус розповідає про специфіку своєї діяльності на фестивалі: “Головний акцент – ми намагаємось показати, як все відбувалося насправді. Ми працюємо, показуємо і пояснюємо. Наш клуб найбільший в Прибалтиці, можливо і в східній Європі. Нас більше 60-ти, усі ремісники – від кам’яного віку і до середньовіччя. Більшість із нас – професійні археологи, працівники музеїв, я є вчителем історії в школі – тому підхід до справи у нас дуже серйозний.”

Окремо відбувалася серія тематичних майстер-класів та конкурсів для дітей – тож поки наймолодші розважалися, дорослі спілкувалися із реконструкторами історії, вивчали древні танці та приміряли на себе справжні обладунки воїнів.

Традиційний подіум на фестивальній галявині, який замінив сучасну сцену, був місцем для виступу скоморох та музичних колективів, танцювальних майстеркласів та історичних боїв у форматі 1х1. У суботу ввечері тут виступив львівський гурт Йорий Клоц, що грає рідкісні народні співанки у власній інтерпретації та білоруський гурт “Ірдорат”.

Цього року організатори подарували змогу всім чоловікам, охочим до екстремальних відчуттів, взяти участь у середньовічних боях у категорії 1х1. Також із добровольців серед глядачів було створено справжній полк із тридцяти воїнів, який брав участь у штурмі тустанської фортеці. Додамо, що вперше за вісім років проведення фестивалю “Ту Стань!”, глядачі отримали змогу безпосередньо на собі перевірити всю яскравість та емоції середньовічного бою.

У вечірньому штурмі фортеці, який став апогеєм фестивалю “Ту Стань!”, взяло участь 80 воїнів, 50 з яких – професійні реконструктори та, як зазначалось вище, 30 глядачів, що пройшли попереднє тренування. У штурмі фортеці, окрім мечів та сокир, використовувались факели, катапульта, таран, вогняні стріли.

Також, як було анонсовано раніше, на фестивалі відбувся Конкурс вуличних музик. Протягом трьох днів на території Заповідника виступали просто неба музичні гурти, які збирали “у капелюх” не лише гривні, але й паперові «голоси» – при вході всі гості отримували картки для голосування за той гурт, який сподобався найбільше. У неділю після обіду було підраховано кількість карток кожного із учасників та оголошено переможця конкурсу – гурт “Перекоти Поле”. Молода команда отримала від глядачів близько пів тисячі голосів, за що отримала грошовий приз та виступила із концертом ввечері на помості.

See Also

“Ту Стань! – 2013” завершило справжнє середньовічне весілля – організатора історичної частини фестивалю Яреми Іванціва та його коханої Марічки Іванців (Скоп). У новозбудованому форті для гостей накрили столи, а молодята були вбрані у середньовічну святкову одіж. Всіх гостей фестивалю скоморохи частували солодащами.

Організатори висловлюють особливу подяку голові Львівської обласної державної адміністрації Віктору Вікторовичу Шемчуку, який допоміг провести цьогорічний фестиваль на високому рівні.

Фестивальне дійство організували Державний історико-культурний заповідник “Тустань”, ЛОГО “Тустань”, ЛОГО “ВІД “Чорна Галич”, ОУМ “Спадщина”. Співорганізатори: Львівська обласна рада та Львівська обласна державна адміністрація, Департамент з питань культури, охорони культурної спадщини та культурних цінностей ЛОДА, Сколівська районна рада та Сколівська райдержадміністрація, Підгородецька сільська рада, Національний природний парк “Сколівські Бескиди”, громада с. Урич.

Захід відбувався за підтримки Віталія Дем’янюка та Клубу “Коло”, Андрія Парубія та компанії “Менс”.

Інформаційні партнери: агентство “LUFA”, інтернет портал “Afishalviv.net”, інформаційне агентство “Zaxid.net”, сайт “Молодь” (molod.te.ua), ТРК “Вежа”, журнал “LvivToday”, інтернет портал “Відпочинок у Львові” (v.lviv.ua), Інтернет-газета “Доба”, радіо “Львівська хвиля”, Львівське телебачення, щоденна інтернет газета “Вголос”, сайт “AutoTravel.ua”, газета “Ратуша”, інформаційний ресурс Львова “От-От”, туристична фірма “Час на мандри”, туристичний ресурс “Стежками України”.

Прокоментуй!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll To Top