Now Reading
У Древньому Києві розповіли, як князь Володимир Русь хрестив

У Древньому Києві розповіли, як князь Володимир Русь хрестив

27-28 липня у «Парку Київська Русь» відбулося величне святкування 1025-річчя Хрещення Русі. Цього року всі заходи Парку присвячені цьому визначному для нашої держави ювілею. Тож відзначили свято з особливою урочистістю.
На церемонії відкриття президент «Парку Київська Русь» Володимир Янченко сказав:
– Перехід до християнської віри 1025 років тому – це не просто рух у новому духовному напрямку, а доказ далекоглядності київських князів. Київська Русь приєдналася до християнської сім’ї і стала найсильнішою державою світу. А оскільки духовне єднання тягне за собою примноження благ економічних, то прийняття християнства було кроком до економічного і духовного процвітання нашої держави. Тоді Київська Русь – одна з могутніх держав з центром у стольному граді Києві – взяла прапор першості технічного і духовного прогресу на території нинішньої Східної Європи. Базуючись на прекрасному досвіді наших предків-переможців, ми зможемо краще визначити шлях у завтрашній день.

Прадавні події, пов’язані із прийняттям християнської віри, були відтворені в театралізованих постановках. Перед гостями ожили сцени з історії Русі: подорож княгині Ольги до Константинополя, вибір князем Володимиром віри та взяття Херсонесу, одруження князя із сестрою візантійського імператора Анною та прийняття ним християнства. До Древнього Києва завітали історичні персонажі, причетні до цієї визначної події – апостол Андрій Первозванний, просвітителі і сповідники християнства Кирило і Мефодій, княгині Ольга та Анна, візантійські імператори і сам князь Володимир Великий з військом.
Видовищними були княжий бенкет, лицарські бої, перегони на колісницях на конях, турнір кінних лучників та змагання кінних лицарів. А ще гості побачили танці чарівних слов’янок та східної красуні і самі взяли участь у запальних хороводах та танцювальних флешмобах.
Кожен знайшов собі заняття до душі: одні стріляли з історичних луків, інші каталися на конях із Конюшні князя Володимира, дітвора залюбки прогулювалась вуличками середньовічного міста верхи на довговухому ослику чи добродушному поні. Сувеніри на пам’ять про свято можна було придбати на ярмарку майстрів або ж виготовити власноруч на різноманітних майстер-класах.
Гість Парку Володимир із Борисполя поділився своїми враженнями:
– Ми приїхали у Парк першою маршруткою, і вже встигли оглянути всю територію, дещо купили на ярмарку, подивились виставу. Тут дуже цікаво і пізнавально. Ми сьогодні не поїхали на святкування на Хрещатику, а спеціально спланували подорож у Парк і не пошкодували про свій вибір. Ідея відтворення стародавнього Києва – дуже правильна, її потрібно всюди рекламувати, щоб якомога більше людей приїжджали сюди і побачили усе на власні очі!

Наприкінці свята відвідувачі об’єдналися у створенні «живої» цифри 988 як дати і символу хрещення Русі. Таким чином кожен відчув себе причетним до святкування історичної події.

Кері, гостя зі Сполучених Штатів Америки, із захопленням нам розповіла:
Про «Парк Київська Русь» я дізналась із одного англомовного київського видання. Парк надзвичайно красивий і набагато більший, ніж я уявляла. Мені дуже подобається сьогоднішнє свято. А ще я помітила, що діти тут виготовляють різноманітні вироби на майстер-класах, і це чудово. Я викладаю в Київській міжнародній школі і хотіла б організувати для наших учнів поїздку в Парк, щоб вони дізналися більше про історію України.

See Also

Увечері гості Парку побачили справжній штурм середньовічної фортеці, стрільбу з требуше вогняними ядрами та яскравий феєрверк.
Святкування 1025-річчя Хрещення Русі у «Парку Київська Русь» дало змогу доторкнутись до витоків історії нашого народу, краще зрозуміти вибір наших предків, а також зарядитись енергією Древнього Києва, відчути у собі його дух.

Прокоментуй!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll To Top