У «Древньому Києві» уперше за кілька століть пройшов турнір кінних лучників

Кві 23, 2013 Автор:     Прокоментуй!    Рубрика: Події

20-21 квітня у «Парку Київська Русь» пройшов перший у Східній Європі турнір верхової стрільби з лука «Кінний лучник Древнього Києва». Літописи свідчать, що у давні часи кінні лучники демонстрували свої уміння на княжому дворі. І от тепер у «Парку Київська Русь», де відтворюється Древній Київ, найкращі лучники-вершники знову змагались за перемогу.

Турнір став насправді міжнародним, адже участь у змаганнях взяли представники України, Росії та Білорусі. Колориту змаганням додали костюми учасників – були представлені різні епохи та народності. Кожен з учасників мав псевдонім, що відповідав його образу чи світосприйняттю. Окремо варто зазначити, що коні, які брали участь у заїздах, належать до найкращих світових історичних порід, серед яких фризька порода, орловський рисак, бельгійський ваговоз та інші.

«Стріляти з лука верхи на коні – це складно, але цікаво і азартно. Людина має відчути коня, своє тіло, свій розум. Все має проходити гармонічно з природою. Напевне, в цьому і є «родзинка» давнього виду спорту, забутого, але відроджуваного нами тут у «Парку Київська Русь», – говорить президент Парку Володимир Янченко.

Серед учасників були і жінки, які змагалися нарівні з чоловіками. Своїми враженнями поділилася Валентина Яшина, яка приїхала на турнір з міста Валдай, що в Росії: «Це мій перший турнір. Я вже близько чотирьох років тренуюся, але досі стріляла лише у себе на дачі. Стрільба з лука верхи на коні – це надзвичайно захоплююче заняття. Їздити верхи потрібно настільки ж упевнено, як ходити пішки, лише тоді зможеш поєднати лук і коня. При цьому відчуваєш абсолютно особливі відчуття. Адже, як кажуть, коли людина сідає на коня, вона стає на сажень ближчою до Бога».

Турнір проходив протягом двох днів, лучники змагалися також у нічній номінації. За сумою набраних балів за два дні перше місце зайняв українець Володимир Янченко за псевдонім «Князь київський», друге місце посів Олександр Борщевський («Алесь») з Білорусі, на третій сходинці п’єдесталу опинився ще один представник Білорусі Віктор Матюшенко (псевдонім «Матяш Руцький»). Найкращі результати у номінації «Нічний кінний лучник» показав теж «Князь київський» Володимир Янченко, цього разу він розділив п’єдестал з Віктором Калачем (псевдонім «Глюк») з Білорусі, який зайняв друге місце, та Іваном Доскічем – «Чубатим» – з Червонограда, третє місце.
Приз глядацьких симпатій дістався чарівній «Ері» – Ірині Петроченко з Мінська (Білорусь), а приз за кращий костюм здобула «Умай Половецька» – Валентина Яшина (Валдай, Росія).

У «Парку Київська Русь» змагання кінних лучників міжнародного масштабу відтепер будуть проводитися регулярно двічі на рік. Міжнародний турнір верхової стрільби з лука «Кінний лучник Древнього Києва ІІ» пройде з 30 серпня по 1 вересня 2013 року. До участі запрошуються усі бажаючі, хто відчуває у собі силу та здібності позмагатися у цьому виді спорту. А хто ще не вміє стріляти з лука верхи на коні, але має бажання навчитися, ще має час це зробити. Зокрема і у «Парку Київська Русь», де з 1 червня починає діяти клуб «Київська дружина кінних лучників».

Маєте власну думку стосовно матеріалу? Будь ласка, залиште коментар.

XHTML: Ви можете використовувати ці теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Хмарка тегів

Календар

Травень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Кві    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031