Now Reading
У «Древньому Києві» уперше за кілька століть пройшов турнір кінних лучників

У «Древньому Києві» уперше за кілька століть пройшов турнір кінних лучників

20-21 квітня у «Парку Київська Русь» пройшов перший у Східній Європі турнір верхової стрільби з лука «Кінний лучник Древнього Києва». Літописи свідчать, що у давні часи кінні лучники демонстрували свої уміння на княжому дворі. І от тепер у «Парку Київська Русь», де відтворюється Древній Київ, найкращі лучники-вершники знову змагались за перемогу.

Турнір став насправді міжнародним, адже участь у змаганнях взяли представники України, Росії та Білорусі. Колориту змаганням додали костюми учасників – були представлені різні епохи та народності. Кожен з учасників мав псевдонім, що відповідав його образу чи світосприйняттю. Окремо варто зазначити, що коні, які брали участь у заїздах, належать до найкращих світових історичних порід, серед яких фризька порода, орловський рисак, бельгійський ваговоз та інші.

«Стріляти з лука верхи на коні – це складно, але цікаво і азартно. Людина має відчути коня, своє тіло, свій розум. Все має проходити гармонічно з природою. Напевне, в цьому і є «родзинка» давнього виду спорту, забутого, але відроджуваного нами тут у «Парку Київська Русь», – говорить президент Парку Володимир Янченко.

Серед учасників були і жінки, які змагалися нарівні з чоловіками. Своїми враженнями поділилася Валентина Яшина, яка приїхала на турнір з міста Валдай, що в Росії: «Це мій перший турнір. Я вже близько чотирьох років тренуюся, але досі стріляла лише у себе на дачі. Стрільба з лука верхи на коні – це надзвичайно захоплююче заняття. Їздити верхи потрібно настільки ж упевнено, як ходити пішки, лише тоді зможеш поєднати лук і коня. При цьому відчуваєш абсолютно особливі відчуття. Адже, як кажуть, коли людина сідає на коня, вона стає на сажень ближчою до Бога».

See Also

Турнір проходив протягом двох днів, лучники змагалися також у нічній номінації. За сумою набраних балів за два дні перше місце зайняв українець Володимир Янченко за псевдонім «Князь київський», друге місце посів Олександр Борщевський («Алесь») з Білорусі, на третій сходинці п’єдесталу опинився ще один представник Білорусі Віктор Матюшенко (псевдонім «Матяш Руцький»). Найкращі результати у номінації «Нічний кінний лучник» показав теж «Князь київський» Володимир Янченко, цього разу він розділив п’єдестал з Віктором Калачем (псевдонім «Глюк») з Білорусі, який зайняв друге місце, та Іваном Доскічем – «Чубатим» – з Червонограда, третє місце.
Приз глядацьких симпатій дістався чарівній «Ері» – Ірині Петроченко з Мінська (Білорусь), а приз за кращий костюм здобула «Умай Половецька» – Валентина Яшина (Валдай, Росія).

У «Парку Київська Русь» змагання кінних лучників міжнародного масштабу відтепер будуть проводитися регулярно двічі на рік. Міжнародний турнір верхової стрільби з лука «Кінний лучник Древнього Києва ІІ» пройде з 30 серпня по 1 вересня 2013 року. До участі запрошуються усі бажаючі, хто відчуває у собі силу та здібності позмагатися у цьому виді спорту. А хто ще не вміє стріляти з лука верхи на коні, але має бажання навчитися, ще має час це зробити. Зокрема і у «Парку Київська Русь», де з 1 червня починає діяти клуб «Київська дружина кінних лучників».

Прокоментуй!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll To Top