Now Reading
ЗАЗ відновив виробництво

ЗАЗ відновив виробництво

ПАТ “Запорізький автомобілебудівний завод” (ЗАЗ) відновило виробництво автомобілів після місяця роботи в черговому режимі, передає “Інтерфакс-Україна”.

“Запорізький автозавод реагує на зміну ринку внутрішнього та експортних ринків. Проведення планово-попереджувальних і ремонтно-профілактичних робіт завершено, і всі підрозділи підприємства приступили до роботи згідно з технологічним циклом “, – говориться в прес-релізі ЗАЗ.

Підприємство працює в однозмінному режимі, план виробництва на перший квартал становить 4 тис. автомобілів.

ЗАЗ уточнює, що 1 лютого віднола роботу заготівельна ділянка пресового цеху, потім – арматурне виробництво і цех пластмасових виробів, з 4 лютого – цех зварювання. Робота цеху фарбування розпочнеться 6 лютого, конвеєр цеху збирання стартує 8 лютого, а перша партія готових автомобілів 2013 року буде здана на початку другої декади лютого. У виробництві в даний час знаходяться автомобілі Sens, Lanos, Vida, Forza для внутрішнього ринку, модель Chery А13 для експорту в РФ і машинокомплекти для великовузлового складання автомобілів Chance для ринку Казахстану.

Завод нагадує, що призупинення виробництва була пов’язана із запровадженням Росією утилізаційного збору на імпортовані автомобілі і жорсткою конкуренцією на внутрішньому ринку. Зокрема, продовжує зростати частка імпорту нових автомобілів (перевищила 70%), спостерігається тенденція до перерозподілу попиту від автомобілів С-класу в сторону представників premium-сегмента (зростання на 17%) і зберігається безмитний доступ моделей з РФ на ринок України.

Крім того, попит на внутрішньому ринку суттєво зменшився через відсутність в країні прийнятних умов споживчого кредитування, додає ЗАЗ.

Завод вказує, що зупинка виробництва була плановою: у зв’язку з введенням Росією утилізаційного збору виробнича програма ЗАЗ була переглянута з метою максимального зсуву виробництва на період до вступу в силу нових норм, щоб до 1 вересня (набрання чинності збору в РФ) сформувати запаси автомобілів на російських складах.

See Also
blank

В цілому в 2012 році підприємство скоротило виробництво автомобілів на 29,8% – до 42,695 тис. штук, а їх експорт – на 28,1%, до 21,107 тис. штук. Зокрема, було випущено: Chance – 4861, Sens – 5800, Lanos – 4984, Lanos-фургон – 721, Forzа – 2853, Vida – 11 550, А13 – 8429, КІА – 1440, ТАТА – 290, автобусів – 615.

У 2013 році підприємство планує виробити близько 30 тис. автомобілів.

ЗАЗ входить до групи компаній УкрАВТО і є найбільшим виробником автомобілів в Україні.

Прокоментуй!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll To Top