Now Reading
Веселися, народе, святкуй Старий Новий рік по-княжому!

Веселися, народе, святкуй Старий Новий рік по-княжому!

Веселими хороводами, піснями, сніговими забавами, катаннями на санях та яскравим феєрверком святкували Старий Новий рік у «Парку Київська Русь» 12-13 січня. Відвідувачів Парку зі святами вітали два Діди Морози – Старий і Новий, – а також Великий князь київський, Снігуронька, зимові місяці та інші гості й мешканці Древнього Києва.
Президент «Парку Київська Русь» Володимир Янченко закликав усіх берегти славні традиції пращурів:
– Дорогі бояри й боярині, заморські гості, вітаємо вас у Новому Древньому Києві зі Старим Новим роком! Часи минають, століття змінюються, та ми, як і наші діди й прадіди тисячу років тому, зустрічаємо й проводжаємо зиму радісними святкуваннями. Не забуваймо традицій наших пращурів, підтримуймо та примножуймо їх. Любімо й славмо нашу Батьківщину – Україну.
На відвідувачів Парку чекало багато приємних сюрпризів. Великий князь київський зробив щедрий подарунок для своїх гостей – на санях, запряжених княжими кіньми, можна було покататись безкоштовно.
Діти радо співали колядки й щедрівки, розповідали новорічні вірші Діду Морозу, за що отримували солодкі подаруночки. А в резиденції доброго бороданя розповідали йому свої мрії і разом із майстринею-помічницею Діда Мороза виготовляли власноруч святкові листівки, аби потім привітати рідних чи друзів.
Веселі пригоди новорічних персонажів та захоплюючі виступи кінного театру «Парку Київська Русь» створили атмосферу справжнього свята. Актори щедро ділились гарним настроєм з глядачами, тому сумувати не довелось нікому.
Гості залюбки брали участь у зимових забавах – боях сніговими кулями, валянні у снігу, перетягуванні канату дружби. Одні освоювали віражі на засніжених валах Древнього Києва, катаючись на санках, інші вчились майстерності володіння середньовічною зброєю. Ті ж, хто хотів не лише розім’яти м’язи, а й навести лад в думках, грали у логічні ігри зі східним мудрецем. А після активних та інтелектуальних розваг гості Парку підкріплювали сили смачними стравами, які зі слов’янською щедрістю приготували господині древнього міста.
Дмитро із Запоріжжя разом із дружиною та маленьким сином Левом приїхали до Парку вперше:
Нам тут дуже подобається, – каже Дмитро. – Багато снігу, свіже повітря, веселі актори в середньовічних костюмах, цікаві поробки на ярмарку майстрів. Обов’язково приїдемо сюди влітку. Цікаво побачити, який усе тут має вигляд, коли навколо зелено.

Вважається, що Новий рік та Різдво потрібно зустрічати у родинному колі, з найближчими і найріднішими людьми. А широке коло друзів на веселі розваги й забави варто збирати на Старий Новий рік. Саме святкування Старого Нового року стало причиною зустрічі компанії давніх друзів з Києва:
Ми зустрілися, аби приїхати разом у Парк. Хоча дружимо давно, та бачимось рідко, тож раді нагоді весело провести час із друзями. Нам дуже подобається тут. Класно, що «Парк Київська Русь» існує, це те місце, куди можна приїхати великою компанією, провести гарно час. Це щось незвичайне – вибух яскравих емоцій у щоденній метушні.
Традиційно, під Старий Новий рік прийнято ворожити, аби дізнатись своє майбутнє. Таємниці року прийдешнього відвідувачам відкривала мудра волхвиня. А щоб увійти в новий рік сповненими оптимізму, із новими мріями і сподіваннями, відвідувачі спалили у вогнищі свої турботи і проблеми, написавши їх на папірцях. Не дарма наші пращури вірили в очисну силу вогню.
Хороводи з Дідом Морозом, Снігуронькою, Ведмедем-танцівником, Козою та іншими персонажами не зупинялись аж до вечора. А коли святковий вечір опустився на древнє місто, актори театру «Парк Київська Русь» заворожили гостей вогняною казкою. На завершення ж у нічному небі тисячами зірок спалахнув святковий феєрверк.

Прокоментуй!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll To Top