Now Reading
Легендарні Михайлівські ворота почали будувати у «Парку Київська Русь»

Легендарні Михайлівські ворота почали будувати у «Парку Київська Русь»

У грудні 2012 року в «Парку Київська Русь» – Центрі культури та історії Древньої Русі – почалося будівництво Михайлівських воріт, які були одним з входів в укріплену частину Стародавнього Києва, його Дитинець. Ворота були дерев’яними і розташовувались в районі зведеного пізніше Михайлівського монастиря, від якого згодом і отримали свою назву. Після тривалих досліджень і детальної розробки проекту закипіла робота по зведенню масивної дерев’яної споруди. Завершити будівництво Михайлівських воріт планують влітку 2013 року.

– Це буде справжній шедевр середньовічної архітектури, – говорить президент «Парку Київська Русь» Володимир Янченко. – Висота воріт складе двадцять метрів. Про грандіозність будови можуть говорити порівняння з архітектурою Візантії. За свідченням древніх істориків, висота воріт Константинополя досягала 25 метрів. Михайлівські ворота Київського Дитинця зовсім небагато поступалися величчю спорудам Візантії, при тому, що ці ворота були не головним в’їздом у Стародавній Київ. Наше завдання – відтворити цей шедевр в ансамблі архітектури Київського Дитинця, щоб візуально зберегти пам’ять про наше минуле і дати можливість нашому й наступним поколінням милуватися величчю Стародавнього Києва, – відзначає президент «Парку Київська Русь».

Всього в Київський Дитинець вели троє воріт – Софійські (головні, розташовувалися з боку Софії Київської), Михайлівські та Подільські. У «Парку Київська Русь» (с. Копачів, Обухівський район, Київська область) відтворюються всі троє воріт, а також повністю відтворюється архітектурний образ Стародавнього Києва V-XIII століть.

See Also

Сайт «Парку Київська Русь» http://www.parkkyivrus.com/

Прокоментуй!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll To Top