Now Reading
9 листопада – День української писемності та мови

9 листопада – День української писемності та мови

Сьогодні в Україні відзначають свято, початок якого відраховується ще з 1997 року. Саме в цьому році з’явився президентський указ, згідно з яким у державі було встановлено День української писемності та мови. Відзначається це свято 9 листопада на честь українського літописця Нестора. Багато науковців вважають, що письмова українська мова бере свій початок саме з преподобного Нестора-літописця.

За багато років існування цього свята з’явилися і тривають певні традиції. Наприклад, щорічно, 9 листопада, до пам’ятника Нестору-літописцю покладаються квіти. А ще в цей день вшановують кращих популяризаторів українського слова.

Крім того, в День української писемності та мови нагороди отримують видавництва, які займаються випуском книг українською мовою. А ще, 9 листопада бере свій старт конкурс знавців української мови імені Петра Яцика, який, між іншим, є міжнародним. Відзначимо, що участь у цьому конкурсі приймають мільйони осіб з різних країн світу. Даний конкурс проходить за підтримки Міністерства освіти України, а також Ліги українських меценатів.

На честь Дня української мови на Українському радіо буде проведений Всеукраїнський диктант національної єдності, що також стало вже традицією. Диктант у День української писемності та мови проводиться, починаючи з 2000 року, а взяти участь у написанні такого диктанту можуть всі бажаючі. Також відзначимо, що диктант дозволяє зрозуміти учаснику, як добре знає він свою рідну мову.

Під час минулорічного диктанту в його написанні взяли участь не тільки жителі України, але і Росії, Молдови, Білорусії, а також Бельгії, Німеччини і Таїланду.

Повідомляється, що сьогоднішній диктант буде проведений Олександром Авраменком, який є доцентом Київського університету ім. Грінченка.

See Also

За матеріалами: Корреспондент.net

 

Єдиний скарб у тебе – рідна мова.
Заклятий для сусіднього хижацтва.
Вона твого життя міцна основа,
Певніша над усі скарби й багатства.
(П. Куліш)

Прокоментуй!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll To Top