Now Reading
Лицарі Західної Європи демонстрували мужність і звитягу у Древньому Києві

Лицарі Західної Європи демонстрували мужність і звитягу у Древньому Києві

21-23 вересня відважні лицарі та зброєносці, прекрасні дами та шляхетні дворяни, а також прості городяни середньовічних руських та європейських міст зібралися на гостини у «Парку Київська Русь». Адже саме тут відбулось найяскравіше свято осені – Міжнародний фестиваль «Гості Стародавнього Києва XV століття».
Найкращі воїни вийшли на турнір-падарм, аби довести своє право на володіння ристалищем древнього града та уславити його звитяжними подвигами. Учасників фестивалю вітали великий князь київський, роль якого виконав президент «Парку Київська Русь» Володимир Янченко, та генеральний капітан турніру сеньйор Андре де Овен, він же – кандидат історичних наук, автор концепції фестивалю Андрій Куркін.

Вітаючи учасників та гостей фестивалю, президент «Парку Київська Русь» Володимир Янченко зауважив:
– Київ в усі віки був містом, яке об’єднувало різні народи, не тільки Східної, а й усієї Європи. Ми шануємо пам’ять великого народу київського, який був центром світової культури, і сьогоднішній фестиваль тому свідчення.

Перед початком боїв воїни вірою і правдою, честю та життям поклялись дотримуватись правил і поважати один одного та організаторів турніру. Військову майстерність воїни продемонстрували під час денного й вечірнього меле (масової битви), боїв сам на сам, кінних поєдинків, штурму фортеці. Підтримувані вірними друзями та шляхетними дамами, лицарі стрімголов кидались у гущу бою, аби зустрітись віч-на-віч із суперником і довести свою перевагу.
У рамках фестивалю також відбувся конкурс середньовічних костюмів, де кожен учасник детально розповів про предмети одягу, тканини з яких вони виготовлені, та модні традиції тієї доби. Крім того, гості мали змогу побачити фотовиставку Євгенії Комарової «Жива історія». Фотограф показала глядачам, яким є життя реконструкторів зсередини. На одному з майданчиків Парку відбувся лучний турнір, у якому свою влучність доводили лучники з України, Росії, Білорусі, Латвії, інших країн.
Головний капітан Андрій Куркін, підбиваючи підсумки фестивалю, зауважив, що турнір пройшов у дружній атмосфері, хоча разом з тим був жорстким, дуже контактним і дуже лицарським. У наступному році, за його словами, захід повториться, однак фестиваль матиме свої «родзинки» і сюрпризи.
Поки на ристалищах тривали бої, відвідувачі Парку насолоджувались прогулянками древнім містом, вибирали собі до вподоби різний крам, який пропонували народні майстри, брали участь у різноманітних майстер-класах.

See Also
blank

Програма фестивалю була надзвичайно насиченою: середньовічною музикою гостей тішили гурти з Росії «Avis Dei» та «Кантика-Гальярда», дух захоплювало від трюків кращих каскадерів України та яскравого вогняного шоу, а увечері небо над Древнім Києвом спалахнуло тисячами вогнів барвистого феєрверку.
Захід пройшов за підтримки Міжпарламентської Асамблеї країн – учасниць СНД, Міністерства культури України, Міністерства культури Російської Федерації та Київської обласної державної адміністрації.

Прокоментуй!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll To Top