Now Reading
Билини Древнього Києва ожили у «Парку Київська Русь»

Билини Древнього Києва ожили у «Парку Київська Русь»

Минулих вихідних погода ніби навмисне зробила теплу перерву між холодними днями і дозволила уповні відбутися грандіозному дійству – V Міжнародному мега-фестивалю «Билини Стародавнього Києва ІХ-ХІ ст». Найбільший фестиваль реконструкції Київської Русі зібрав цього року у «Парку Київська Русь» понад 700 учасників – реконструкторів, ремісників, артистів, та звісно, кілька тисяч глядачів з усієї Європи. Свято вирізнялося особливою динамікою. В кожному куточку парку відбувалось якесь дійство: на головній сцені – великому ристалищі – проходили масові битви і вдень, і вночі, виступали каскадери, музичні колективи середньовічної музики, проводився Міжнародний чемпіонат з середньовічної лапти. В інших місцях Парку можна було пограти у давні слов’янські ігри, долучитися до обрядів наших пращурів чи ознайомитися з культурою постійних супутників Київської Русі – кочових народів. Надзвичайно цікаво було у таборі реконструкторів. Тут можна було побачити не лише що і з чого їли, на чому спали, як вели господарство люди у ІХ-ХІ ст., а й ознайомитися із прадавніми ремеслами, як, наприклад – виготовлення музичних інструментів, фарбування індіго, видування скляних намистин та багато іншого. Кожен відвідувач фестивалю, окрім маси позитивних емоцій та вражень, хотів забрати з собою додому якийсь унікальний давньоруський сувенір. А їх на ярмарку майстрів було удосталь. Крім того, працювали дитячий майданчик, лучний тир, монетний двір, середньовічна костюмерна, боді-арт. «Парк Київська Русь» в черговий раз підтвердив звання не лише культурно-розважального проекту, а й осередку розвитку науки. Тут відбувся науковий семінар за участю справжніх світил науки, що досліджують тему Київської Русі – академіка Петра Толочка, професорів Анатолія Кірпічнікова, Гліба Івакіна та інших видатних науковців.

Президент «Парку Київська Русь» Володимир Янченко радо вітав учасників та гостей фестивалю на його відкритті. А коли наприкінці заходу запитав у присутніх, чи сподобалося їм свято, – середньовічним містом прокотилося гучне та дружне «Так!»

На жаль, свято вічним не буває. Фестиваль «Билини Стародавнього Києва ІХ-ХІ ст» тривав три дні. Та вражень і наснаги, подарованої цим святом, його учасникам і гостям вистачить на цілий рік, аж поки Билини Древнього Києва не оживуть знову.

Прокоментуй!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll To Top