Фестиваль «Ту Стань!-2012» здивував гостей кінними змаганнями лицарів та середньовічним регбі

blank

Три дні, із 3-го по 5-те серпня 2012 року в селі Урич Сколівського району Львівської області тривав Фестиваль української середньовічної культури «Ту Стань!». Цьогоріч причаститися концентрованого Середньовіччя приїхали близько 10 тис. гостей. Учасниками дійства були реконструктори, музиканти та ремісники з України, Литви, Білорусії, Росії та Польщі.
Фестиваль «Ту Стань!» всьоме запросив усіх охочих згадати славну історію краю та разом відтворити бої та побут ІХ-ХІІІ століття. Цей період був розквітом фортеці Тустань, в минулому – ключового оборонного та митного пункту, біля скель якої відбувається дійство. Когорта лицарів, митців та майстрів допомагала гостям «Ту Стані!» відчути дух Середньовіччя. Фестивальна територія виглядала максимально автентично: щодо житла, перевагу надавали шатрам із грубої тканини, одяг – вишиванки, викувані обладунки, пошиті власноруч шати, посуд – глиняний чи дерев’яний. Фестивальні способи пересування – пішки, в танці чи на коні, їжа – середньовічні наїдки без заморських картоплі та помідорів.
Особливістю фестивалю «Ту Стань!» є концепція безперервного дійства: програма включає як вечірню, так і денну частини, активними є одночасно декілька майданчиків для різної аудиторії. Цьогоріч Фестивальна галявина вдень була простором для реконструкторських поєдинків, середньовічних танців та сканболу, а ввечері – для виступу музичних гуртів. З Русалчиного помосту  глашатаї закликали до фестивальних забав, також виступали фольклорні ансамблі. На Галявині ремісників окрім ярмарки відбувались майстер-класи з ковальства, різьбярства, виготовлення ляльок-мотанок тощо. Ігрові майданчики забавляли як дітей, так і дорослих. Гості фестивалю також мали можливість постріляти з лука, спробувати себе у метанні сулиць, повчитися грі на трембіті, розі та дримбі, послухати сказання лірника та подивитись лялькову виставу «Король Данило та його блазень Олелько» від скоморохів.
Провідна ланка фестивалю, реконструкторська, на «Ту Стані!-2012» розширилась за рахунок кінних боїв. Значну аудиторію глядачів зібрали й традиційні лицарські поєдинки один на один та бугурти. У боях брали участь зокрема представники львівських клубів «Чорна Галич» та «Галицький лев», тернополяни «Галицька дружина», «Бастіон» із Запоріжжя, «Дикі лебеді» з Дніпропетровська, харківські «Спарта» та «Шарухань». Позмагатися з нашими лицарями приїхали також литовські реконструктори, проте, як відзначили організатори, українці продемонстрували якісно вищий рівень бойової підготовки. Після поєдинків воїни розважалися  грою в сканбол – середньовічне регбі.
Музичну частину дійства творили українські гурти «Kings & Beggars», «PECHERA Folk Band», «Йорий Клоц», «Арт-Міф», «Ойкумена», «Cherry Band», «Гурт мандрівних дяків Вертеп», «Дивні», «Цвіт Кульбаби». Доєдналися також гості з Білорусі «Irdorath» та польський співак Czeslaw Spiewa. Виконували в основному традиційні середньовічні та етнічні композиції.
Після концертів відбувалась тустанська «Кіноніч» із показами фільмів від фестивалю «КіноЛев».
Мистецька складова фестивалю включала також лазерне дійство «Легенда Тустанської птахи», яке проектувалося безпосередньо на скелях, вогняне дійство, виступи Театру тіней «Див» та полтавської театральної студії «І по всьому». Наступного року організатори планують значно розширити театральну частину «Ту Стані!».
Всі гості «Ту Стані!-2012» мали можливість взяти участь у грі «Уяви себе», перевтілившись у типового мешканця Середньовіччя згідно з карткою-легендою, яку отримували на вході. Кожна роль вимагала участі в майстер-класах для здобуття нових вмінь чи ознайомлення з певним дійством. Наприклад, легенда воїна-русича чи татарина спонукала до участі в майстерні бою, роль скомороха передбачала запрошення на театральний майстер-клас, а маляри разом розмалювали прапор «Ту Стані!».

Організатори фестивалю вже розпочали підготовку до «Ту Стані!-2013».

Контакти

Прес-служба:
Олена Кравченко
Тел. +38 063 723 15 65
pr.tustan@gmail.com
www.tustan.com.ua

Генеральний спонсор фестивалю «Ту Стань!-2012»:  клуб «Коло» та Віталій Дем’янюк.

За сприяння Андрія Парубія

Організатори:
Державний історико-культурний заповідник «Тустань»:
Львівська обласна громадська організація «Тустань»;
Організація української молоді «Спадщина»;
ЛМГО «Військово-історична дружина Чорна Галич»
Львівська обласна рада;
Львівська обласна державна адміністрація;
Сколівська района рада;
Сколівська райдержадміністрація;
Підгорецька сільська рада;
Управління охорони культурної спадщини ЛОДА;
Управління культури та управління розвитку туризму та курортів ЛОДА;
Національний природний парк «Сколівські Бескиди»;
Громада с. Урич.

Спонсори:
Мережа салонів мобільного зв`язку «Менс»;
Майстерня Ідей ;
Військовий магазин «Штурм»;
«Фольксбанк»;
Охорона Сервіс;
«Електроприлад»;
«Системи швидкого харчування»;
«Бориставнафтогаз» та Ігор Михайлишин;
Курорт Східниця.

See Also
blank

Медіа-партнери фестивалю «Ту Стань!-2012»

Телеканали:
Телеканал ТВІ;
12 канал;
Телекомпанія «Міст».
Радіостанції:
Наш медіа-друг: FM Галичина;
Студія звукозапису «Люксен».

Журнали:
Журнал «Український тиждень»;
Журнал «Lviv Today»;
Журнал «Теленеделя».
Газета «Дім і Сім’я».
Партнери фестивалю:
комунікаційна компанія «FRESHPR»;
Фотоагенція «ЛЮФА»;
Рекламне агентство «Міст Медіа».

Інтернет-видання:
Портал «Захід.нет» ;
Потрал «Культурний Львів»;
Портал «This is Ukraine»;
Інтернет-видання «Платформа»;
Інтернет-видання  «Вся Україна»;
Інтернет-ресурс «032.ua».
Портал «Арт-вертеп»
Портал «Сито»;
Інтернет-видання « MUZnews».

Прокоментуй!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Scroll To Top